Pijany kierowca tira wjechał na przejazd. W auto uderzył pociąg [WIDEO Z CHWILI WYPADKU]

Moto

Kierowca tira, który zderzył się z pociągiem towarowym na przejeździe kolejowym w Świebodzinie (Lubuskie), był nietrzeźwy. - Staranował szlaban kolejowy i wjechał pod pociąg - poinformował Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji. Świadkowie nagrali całe zdarzenie. Na filmie widać, że kierowca dłuższą chwilę stał na przejeździe i w ogóle nie reagował.

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 18. Kierowca ciężarówki staranował szlaban i wjechał na zamknięty przejazd kolejowy. Chwilę później w tira wjechał pociąg towarowy.


Jak przekazał Kimet, nikomu - kierowcy ciężarówki, maszyniście pociągu ani innym postronnym osobom - nic się nie stało. 

 

 

56-letni kierowca - obywatel Ukrainy - miał 1,3 promila 


56-letni kierowca - obywatel Ukrainy - miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali go i będą szczegółowo ustalali okoliczności wypadku.

 

- Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu, jednak nie chciał poddać się badaniu trzeźwości. Zrobił to dopiero w szpitalu, po badaniu krwi. Tam policyjny alkomat wskazał ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie - powiedział Kimet.


Dodał, że mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia, a w sobotę zostaną z nim przeprowadzone czynności procesowe.

 

 

Wznowienie ruchu pociągów jest planowane około północy

 

Jak poinformowała Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych, pociągi PKP Intercity są kierowane zmienioną trasą przez Czerwieńsk, ich opóźnienia mogą sięgać około 90 minut. Natomiast Przewozy Regionalne wprowadziły autobusową komunikację zastępczą na odcinku Toporów - Zbąszynek.


W wyniku zdarzenia jeden z wagonów pociągu towarowego się wykoleił. Nie ma jednak zagrożenia dla środowiska.

 

Na miejscu wypadku pracują służby techniczne. Wznowienie ruchu pociągów jest planowane około północy. Pasażerowie o zmianach w kursowaniu pociągów są informowani na stacjach i przystankach oraz przez drużyny konduktorskie.

 

 

grz/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie