Nietrzeźwy kierowca bez prawa jazdy wiózł autem dziecko i żonę. Grożą mu dwa lata więzienia

Polska
Nietrzeźwy kierowca bez prawa jazdy wiózł autem dziecko i żonę. Grożą mu dwa lata więzienia
Polsat News

Policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który po alkoholu wiózł samochodem dziecko i żonę. Kierowca zeznał, że nigdy nie miał prawa jazdy, bo kilka razy oblał egzamin. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do dwóch lat więzienia - poinformowała w czwartek policja.

Policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali do kontroli fiata cinquecento jadącego z prędkością 73 km/h w terenie zabudowanym.

 

- Podczas sprawdzenia okazało się, że 27-latek nie ma i nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Jak sam przyznał, próbował kilka razy zdać egzamin, ale mu się nie powiodło. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna ma prawie 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - powiedziała kom. Ilona Golec, rzecznik ząbkowickiej policji.

Dodała, że kierowca przewoził autem swojego 4-letniego syna oraz żonę.

 

Dziecko bez fotelika

 

- Dziecko było przewożone bez właściwego zabezpieczenia - rodzice nie zadbali o wymagany przepisami fotelik - podkreśliła rzecznik.

 

Za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do dwóch lat.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie