Kierowca z Litwy wiózł na Ukrainę 83 kilogramy haszyszu. Ponad sto pakietów w podwójnej podłodze

Polska
Kierowca z Litwy wiózł na Ukrainę 83 kilogramy haszyszu. Ponad sto pakietów w podwójnej podłodze
Straż Graniczna

Narkotyki warte około 5 mln zł były ukryte w podwójnej podłodze samochodu osobowego. Kierowca zmieścił w skrytkach ponad sto pakietów ze sprasowanymi narkotykami. Podczas szczegółowej kontroli na granicy w Dorohusku substancję odurzającą wskazała suczka Straży Granicznej, Idea. Narkotyki zarekwirowano, kierowca jest zatrzymany. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje prokuratura w Chełmie.

Próbę przemytu 83 kg haszyszu o szacunkowej wartości rynkowej ponad 5 mln złotych udaremnili funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie, Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

 

Towar zatrzymano na drogowym polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Dorohusku.

 

Narkotyki próbował wwieźć na Ukrainę obywatel Litwy. Paczki z haszyszem, o łącznej wadze ponad 83 kg, mężczyzna ukrył w odpowiednio przerobionej podłodze samochodu osobowego.

 

W szczegółowej rewizji pojazdu mundurowych wspierała IDEA - pies służbowy SG szkolony do wykrywania substancji narkotycznych.

 

Sprawę do dalszego postępowania przejęła Straż Graniczna. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

 

Do zdarzenia doszło 20 kwietnia br. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania wcześniejsze upublicznienie informacji nie było możliwe.

 

W tym roku była to jedna z większych ujawnionych prób przemytu narkotyków na granicy w woj. lubelskim. Wykrycie kontrabandy możliwe było dzięki ścisłej współpracy funkcjonariuszy Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej.

 

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, od początku roku nie dopuścili do przemytu narkotyków o wartości ponad 16 mln zł.

hlk/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze