Przemycali kokainę w żołądkach. Polacy w Holandii usłyszeli wyrok

Świat
Przemycali kokainę w żołądkach. Polacy w Holandii usłyszeli wyrok
Pixabay/stevepb/Public Domain

W organizmach czterech Polaków znaleziono łącznie 300 kulek z kokainą o łącznej wadze około 4 kilogramów. Polacy twierdzili przed sądem, że do przemytu narkotyków zmusił ich diler. Mimo to, mężczyźni zostali skazani na kary 2,5 roku więzienia, z czego 10 miesięcy w zawieszeniu.

Mężczyźni zostali zatrzymani w lipcu na autostradzie A1, w okolicy miasta Hengelo. Policjanci dostali wówczas anonimowe zgłoszenie dot. narkotyków.

 

W aucie funkcjonariusze żadnych zakazanych substancji nie znaleźli. Okazało się jednak, że są one w brzuchach podróżujących autem Polaków. W ich organizmach znaleziono 300 kulek z kokainą o łącznej wadze około 4 kilogramów.

 

Mężczyźni zeznali przed sądem, że przyjechali do Holandii, aby pracować na budowie. Oskarżeni w wieku od 31 do 49 lat twierdzili, że zostali zmuszeni do przemytu kokainy przez dilera narkotykowego z Boskoop.

 

Zeznali ponadto, że nie wiedzieli, dokąd mają jechać. Zdaniem sądu, zebrane dowody w sprawie jednoznacznie wskazywały, że oskarżeni wiedzieli, że celem ich podróży jest Polska.

 

Sąd w Almelo skazał ich na kary 2,5 roku więzienia, z czego 10 miesięcy w zawieszeniu.

 

 

zdr/msl/ rtvoost.nl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie