82-latka próbowała przemycić narkotyki do więzienia. Ukryła je pod biustonoszem i "dodała" pieprzu

Polska
82-latka próbowała przemycić narkotyki do więzienia. Ukryła je pod biustonoszem i "dodała" pieprzu
por. Robert Stępniewski – rzecznik prasowy ZK w Łowiczu

82-letnia kobieta próbowała przemycić narkotyki do Zakładu Karnego w Łowiczu. Ukryła je pod biustonoszem, a dodatkowo obwiązała torebkami z mielonym pieprzem. Została zatrzymana - poinformował w czwartek rzecznik łowickiego więzienia por. Robert Stępniewski.

Jak wyjaśnił, kobieta chciała przemycić narkotyki dla syna, który odbywa karę pozbawienia wolności w ZK w Łowiczu. W sumie miała przy sobie siedem zawiniątek o konsystencji plasteliny koloru brunatnego. Badanie narkotestem wykazało obecność w substancji kannabinoidów, czyli substancji psychoaktywnych uzyskiwanych z konopii indyjskich (obecnych np. w haszyszu).

 

Chciała zmylić policyjnego psa

 

Rzecznik zwrócił uwagę, że poruszająca się o kulach 82-latka wykazała się "niemałym sprytem". - Nie dość, że narkotyki ukryła pod biustonoszem, to dodatkowo obwiązała je torebkami z mielonym pieprzem, aby zmylić czujność psa specjalnie szkolonego do ich wykrywania - powiedział.

 

por. Robert Stępniewski – rzecznik prasowy ZK w Łowiczu

Podkreślił, że "na szczęście" czujni okazali się funkcjonariusze pełniący służbę przy wejściu do jednostki, którzy wytypowali kobietę do kontroli osobistej. Narkotyki zabezpieczono i przekazano łowickiej policji, zatrzymana została również 82-latka. Kobiecie może zostać postawiony zarzut posiadania środków odurzających. Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności.

 

por. Robert Stępniewski – rzecznik prasowy ZK w Łowiczu

 

Dyrektor ZK wszczął w tej sprawie czynności wyjaśniające.

 

Zwrócił uwagę, że to kolejne w ostatnich tygodniach udaremnienie przez funkcjonariuszy Służby Więziennej z Łowicza próby wniesienia na teren zakładu niedozwolonych substancji. Wśród osób próbujących wnieść narkotyki na teren więzienia był również mąż zatrzymanej kobiety.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie