Żona zabiła przywódcę Ku Klux Klanu. Wcześniej mężczyzna wniósł o rozwód

Świat
Żona zabiła przywódcę Ku Klux Klanu. Wcześniej mężczyzna wniósł o rozwód
sfcsd.org

47-letnia Malissa Ancona została skazana na dożywocie za zabicie swojego 51-letniego męża Franka. Do zbrodni doszło w lutym 2017 roku. Kobieta zastrzeliła mężczyznę w sypialni. Później ukryła zwłoki i utrzymywała, że jej mąż zaginął. Z dokumentów sądowych wynika, że Frank Ancona, krótko przed śmiercią, złożył w sądzie pozew o rozwód. Mężczyzna był przywódcą Ku Klux Klanu w stanie Missouri.

Kobieta przez dwa lata twierdziła, że nie zabiła męża. Mówiła, że zabójstwa dokonał jej syn Paul Jinkerson. 

 

Ostatecznie kobieta przyznała się w piątek przed Sądem Okręgowym St. Francois, że w lutym 2017 r. dwukrotnie strzeliła do męża. Następnie porzuciła jego zwłoki nieopodal rzeki. Później dokładnie oczyściła miejsce zbrodni. Wyrzuciła m.in. zakrwawioną pościel. 

 

Sąd skazał ją na dożywocie za morderstwo, manipulowanie dowodami i porzucenie zwłok.

 

Ku Klux Klan

 

Frank Ancona był przywódcą Ku Klux Klanu w stanie Missouri. 

 

Organizacja powstała w miejscowości Pulaski w Stanach Zjednoczonych w 1865 roku, a już w 1869 roku miała pół miliona członków. 

 

Jej celem było utrzymanie panowania białej rasy w Stanach Zjednoczonych. Dążyła do ograniczenia praw innych grup rasowych i etnicznych, głównie Afroamerykanów i Żydów. 

 

Współcześnie Ku Klux Klan składa się z około 100 niezależnie działających od siebie niewielkich grup i klanów funkcjonujących głównie na obszarze południa USA. W latach 90. oceniano, że w sumie należy do nich nie więcej niż 10 tys. osób. 

maw/luq/ bbc.com, wikipedia.org
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie