Billboardy z wizerunkami polityków PiS wyjechały na ulice. PO: to "akcja ewakuacja" do Brukseli

Polska

PO-KO ruszyło w poniedziałek z kampanią "akcja ewakuacja", która prezentuje billboardy z wizerunkami polityków PiS startującymi do Parlamentu Europejskiego. - Będziemy odkrywać prawdę, rozliczymy PiS - oświadczyli politycy PO-KO. Jak podkreślili, to jest akcja informacyjna a nie kampania negatywna

PO-KO przygotowała billboardy, na których umieszczono zdjęcia kandydatów PiS w wyborach do PE podpisanymi: "Uwaga ucieka do Brukseli".

 

Przy zdjęciu wicepremier Beaty Szydło znajduje się napis: "niech opowie o milionach dla swoich", przy zdjęciu minister edukacji Anny Zalewskiej napisano: "Niech opowie co zrobiła dzieciom". Billboardy będą przedstawiać też wicemarszałek Sejmu Beatę Mazurek, szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, b. ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela oraz europosła PiS Ryszarda Czarneckiego. Pod każdym zdjęciem jest też napis: "zatrzymaj PiS wybory 26 maja".

 

 

Partia, która "boi się prawdy"

 

Poseł PO-KO Mariusz Witczak podkreślił na poniedziałkowej konferencji prasowej zorganizowanej przed siedzibą PiS na ul, Nowogrodzkiej w Warszawie, ze Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która "boi się prawdy". - Albo milczą, albo chowają się za ochroniarzami, albo chowają się za propagandą - zauważył poseł. - Będziemy odkrywać prawdę - rozliczymy PiS - zapowiedział polityk.

 

Podkreślił, że kampania wyborcza powinna być oparta o prawdę i rzetelne informacje o politykach PiS. - To jest akcja informacyjna, to nie jest kampania negatywna. To jest akcja ściśle wymuszająca dyskusję i debatę na temat PiS-u - dodał Witczak. Jak zauważył, "wyjazd do Brukseli ma być oparty o bardzo rzetelny wybór i nie może polegać na tym, że ci politycy uciekają przed odpowiedzialnością i chcą z Brukseli zrobić przechowalnie przed własnymi problemami, przed gniewem społecznym".

 

Jak zaznaczył Witczak, w Brukseli "dobra reputacja pomaga załatwiać poważne sprawy", a - według niego - kandydaci PiS do PE są "skompromitowani w kraju oraz za granicą".

 

las/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie