Bój o Parlament Europejski. Dwa nowe sondaże

Polska
Bój o Parlament Europejski. Dwa nowe sondaże
PAP/ Radek Pietruszka

38,7 proc. Polaków w wyborach do Parlamentu Europejskiego chce głosować na PiS – wynika z opublikowanego w sobotę sondażu IBRiS dla Radia Zet. Niewiele mniejszym poparciem, w wysokości 36,2 proc. cieszy się Koalicja Europejska. Zbliżone wyniki zaprezentował również Estymator w sondażu dla DoRzeczy.pl

Próg wyborczy przekroczyło także ugrupowanie Kukiz’15, na które zagłosowałoby 5,3 proc. ankietowanych.

 

Sondaż wykonano 12 kwietnia na próbie 1100 dorosłych mieszkańców

 

Nieco inaczej prezentują się wyniki sondażu Estymator. Według niego, Zjednoczona Prawica uzyskałaby 42 proc. poparcia. Spadek o 1,6 proc. w odniesieniu do wyników z marca osiągnęłaby Koalicja Europejska, na którą zagłosowałby 37,7 respondentów. Na trzecim miejscu znajduje się Wiosna Roberta Biedronia, z poparciem na poziomie 7,6 proc.

 

Lepszy wynik posiadałoby również ugrupowanie Kukiz’15, cieszące się w tym przypadku wynikiem 6,1 proc. oddanych głosów. Pod progiem wyborczym znalazłyby się: Konfederacja (3,8 proc.), Polska Fair Play (1,6 proc.) i Lewica Razem (1,2 proc.)

 

Badanie przeprowadzono w dniach 10-11 kwietnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1016 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię.

rob/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie