Sondaż: 43,8 proc. dla PiS; 25,7 proc. dla PO w wyborach parlamentarnych

Polska
Sondaż: 43,8 proc. dla PiS; 25,7 proc. dla PO w wyborach parlamentarnych
Kancelaria Sejmu

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w kwietniu, PiS uzyskałoby w nich 43,8 proc., PO - 25,7 proc., a partia Wiosna - 8,2 proc. - wynika z sondażu Estymator wykonanego na zlecenie portalu DoRzeczy.pl. Do Sejmu dostałby się też ruch Kukiz'15 z poparciem 6,4 proc oraz PSL z wynikiem 5 proc.

Z sondażu wynika, że Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 43,8 proc. poparcia. Jak zaznaczono, w stosunku do poprzedniego badania PiS zyskało 1,2 pkt. proc.

 

Drugi wynik uzyskałaby Platforma Obywatelska, na którą chęć oddania głosu deklaruje 25,7 proc. badanych - to spadek o 1 pkt proc. w porównaniu do badania z marca. Na podium zmieściłaby się jeszcze Wiosna Roberta Biedronia z wynikiem 8,2 proc. (to wynik lepszy o 1,8 pkt. proc. niż w poprzednim sondażu).

 

Do Sejmu dostałyby się jeszcze ruch Kukiz'15 z poparciem na poziomie 6,4 proc. oraz Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 5 proc.

 

Wyniki poniżej progu wyborczego uzyskałyby: Sojusz Lewicy Demokratycznej - 4,2 proc., Partia Korwin - 2,9 proc., Nowoczesna - 1,4 proc., Razem - 1,1 proc., Ruch Narodowy - 0,5 proc. oraz Teraz - 0,2 proc.

 

Jak zaznaczono, taki układ dałby PiS samodzielne rządy.

jm/prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie