Czarzasty: głupia opozycja pewnie cieszy się ze strajku nauczycieli. Ja do niej nie należę

Polska

- PiS lubi zarządzać poprzez konflikt. Odrzucenie od siebie odpowiedzialności za to co się dzieje i przerzucenie jej na nauczycieli i skłócenie ich z rodzicami byłoby idealnym wyjściem z punktu widzenia PiS-u - powiedział w programie "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News Włodzimierz Czarzasty. Z kolei Tadeusz Cymański przekonywał, że "rząd ma świadomość, jak trudna jest sytuacja w oświacie".

Trwa bezterminowy strajk nauczycieli. Kolejna tura rozmów strony rządowej ze związkowcami nie przyniosła rezultatów. Zdaniem Tadeusza Cymańskiego, który był gościem programu "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News, "cała akcja strajkowa jest bardzo agresywna".

 

- Życzę sukcesu obu stronom, żeby doszły do porozumienia. (…) Z tego kryzysu, strajku, co samo w sobie jest nieszczęściem,  nikt się z tego nie cieszy. (...) Chciałbym żeby nie było jutro dramatu z dziećmi, bo to jest najważniejsze, żeby dzieci nie płaciły rachunków za dorosłych - powiedział wice szef klubu PiS.  

 

Drugi z gości, Włodzimierz Czarzasty zwrócił uwagę, że nauczyciele walczą o system edukacji i przyszłość edukacji, ale również o swoje sprawy. 

 

"To nie jest kwestia tylko pieniędzy"

 

Pytany przez prowadzącego program Bogdana Rymanowskiego, czy opozycja cieszy się ze strajku odpowiedział, że "głupia opozycja pewnie tak". - Ja do głupiej opozycji nie należę - zastrzegł przewodniczący SLD.

 

Według niego PiS próbuje przeciągnąć sprawę nauczycieli, tak jak próbował to zrobić z niepełnosprawnymi protestującymi w Sejmie. 

 

Poseł Cymański zapewnił jednak, że rząd "ma świadomość jak trudna jest sytuacja w oświacie".

 

- To nie jest kwestia tylko pieniędzy. Może przede wszystkim pieniędzy, ale nie tylko - przekazał.  
   

Wiele grup zawodowych w sytuacji nauczycieli

 

- W Polsce dzisiaj wiele grup zawodowych ma sytuację podobną, a nawet gorszą niż niektórzy nauczyciele. Musimy mieć tego świadomość. Uważam, że te propozycje, które zostały przez rząd przedstawione, może nie są zadowalające, ale jest to wyjście naprzeciw - zaapelował Cymański.

 

- To nie jest tak, że za wszystko odpowiada PiS. To jest niesprawiedliwe. Domagam się uczciwego sądu nad sprawą - apelował Cymański.

 

Czarzasty przekonywał natomiast, że rząd obiecując emerytom i rencistom 13. emeryturę w maju "dokonał wyboru" z myślą o wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

- Emerytów jest kilka milionów, w związku z tym nagle wymyśliliście sobie 13. emeryturę płaconą w maju - powiedział polityk SLD.

 

Dotychczasowe odcinki programu "Wydarzenia i Opinie" dostępne są w zakładce Programy.

grz/dk/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie