Domniemany kłusownik zabity przez słonia. Zwłoki mężczyzny zjadły lwy

Świat
Domniemany kłusownik zabity przez słonia. Zwłoki mężczyzny zjadły lwy
Wiki Commons/Profberger at English Wikipedia/CC BY 2.5; Twitter/SA Police Service

Na terenie Parku Narodowego Kruger w RPA po dwóch dniach poszukiwań odnaleziono szczątki mężczyzny, który podczas jednego z wypadów kłusowniczych został stratowany przez słonia. Jego koledzy przenieśli ciało bliżej drogi, powiadomili rodzinę zmarłego o zdarzeniu, a następnie uciekli. Pierwsze do ciała dotarły jednak lwy, a po domniemanym kłusowniku została tylko czaszka i poszarpane spodnie.

Do wypadku miało dojść we wtorek. Informację o śmierci mężczyzny przekazał jego rodzinie jeden z kłusowników. Ta powiadomiła policję i władze parku narodowego, które wspólnie rozpoczęły poszukiwania.

 

"Koledzy" zatrzymani

 

Szczątki mężczyzny zostały odnalezione dopiero po dwóch dniach. "Wszystko wskazuje na to, że ciało zmarłego zjadło stado lwów, pozostawiając jedynie czaszkę i parę spodni" - poinformowali przedstawiciele Kruger National Park. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja z Skukuzy.

 

"Nielegalne wejście na teren parku nie jest mądrym pomysłem i wiąże się z dużym niebezpieczeństwem, czego dostaliśmy dowód. Jednocześnie składamy kondolencje córkom zmarłego i ubolewamy, że nie będą mogły pochować w całości jego ciała" - przekazał dyrektor zarządzający parku Glenn Phillips.

 

 

Zostawili ciało

 

Policja w międzyczasie odnalazła i zatrzymała trzech kłusowników, którzy uciekli po tym, jak zostawili ciało kolegi. Grupa miała polować na nosorożce. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy nich dwa karabiny myśliwskie i amunicję. Mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. w związku z posiadaniem broni palnej i amunicji bez wymaganych licencji i kłusownictwo.

bas/msl/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze