Jobs kontra Bloomberg. Córki miliarderów zmierzą się w finale PŚ w jeździectwie

Biznes
Jobs kontra Bloomberg. Córki miliarderów zmierzą się w finale PŚ w jeździectwie
Wiki Commons/Philip Letang/CC0
Georgina Bloomberg

Córka Steve'a Jobsa, założyciela firmy komputerowej Apple, wystartuje w finale Pucharu Świata w jeździectwie w skokach przez przeszkody i ujeżdżeniu w dniach 4-7 kwietnia w Goeteborgu. Jedną jej z najgroźniejszych rywalek będzie Georgina Bloomberg, córka Michela Bloomberga, właściciela serwisu biznesowego Bloomberg.

21-letnia Eve Jobs jest jedną z czterech córek miliardera, który po śmierci na raka trzustki w 2011 roku pozostawił im majątek o wartości 20 miliardów dolarów.

 

W zawodach wystartuje też Georgina Bloomberg, 36-letnia córka innego miliardera, Michaela Bloomberga, byłego burmistrza nowego Jorku i właściciela serwisu biznesowego Bloomberg.

 

W finale skoków przez przeszkody wystartuje 52 zawodników reprezentujących 22 państwa na 101 koniach. Polskę będą reprezentować Jarosław Skrzyczyński i Wojciech Wojcianiec.

 

W finale ujeżdżenia rywalizować będzie 18 zawodników na 19 koniach z 12 państw.

 

Organizatorzy nie ukrywają, że start dwóch amerykańskich miliarderek i celebrytek w finale skoków znacznie podwyższy zainteresowanie zawodami oraz oglądalność telewizyjną imprezy Gothenburg Horse Show rozgrywanej od 1977 roku i w tym roku będącej po raz 14. finałem PŚ.

bas/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze