Bloomberg: Putin zasygnalizował Trumpowi pomysł referendum w Donbasie

Świat
Bloomberg: Putin zasygnalizował Trumpowi pomysł referendum w Donbasie
PAP/EPA/SERGEI KARPUKHIN / POOL

Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział rosyjskim dyplomatom, że zaproponował prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi na szczycie w Helsinkach rozważenie pomysłu referendum, które miałoby pomóc w rozwiązaniu konfliktu we wschodniej Ukrainie - informuje Bloomberg.

Agencja powołuje się na dwie osoby, które uczestniczyły w czwartek w spotkaniu przy drzwiach zamkniętych w rosyjskim MSZ z udziałem Putina.

 

Według jednego z rozmówców Putin, który zasygnalizował Trumpowi pomysł referendum, zgodził się na nieujawnianie publiczne tego planu, by prezydent Trump mógł to rozważyć.

 

Propozycja Putina, jak utrzymują rozmówcy Bloomberga, to zorganizowanie pod międzynarodowymi auspicjami głosowania mieszkańców separatystycznych terenów na wschodzie Ukrainy, którzy mieliby się wypowiedzieć w kwestii statusu tych ziem.

 

Bloomberg pisze, że rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow odmówił komentarza w kwestii szczegółów tego, co Putin mówił o Ukrainie na szczycie w Helsinkach. Oświadczył jedynie, że "Omawiano pewne nowe pomysły. Będziemy nad nimi pracować".

 

Biały Dom nie skomentował na razie doniesień.

 

PAP

nro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze