Schetyna spotkał się w Brukseli z Tuskiem. Rozmowy o "przyszłości Polski i Europy"

Polska
Schetyna spotkał się w Brukseli z Tuskiem. Rozmowy o "przyszłości Polski i Europy"
Twitter/@SchetynadlaPO

Lider PO Grzegorz Schetyna spotkał się w czwartek w Brukseli z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Według doradcy Schetyny ds. międzynarodowych Marcina Bosackiego spotkanie dotyczyło "przyszłości Polski i Europy".

Jego doradca do spraw międzynarodowych, były ambasador RP w Kanadzie i b. rzecznik MSZ Marcin Bosacki powiedział, że tematem rozmowy była "przyszłość Polski i Europy". - To była bardzo dobra rozmowa. Dotyczyła spraw przyszłości Polski i Europy - podkreślił.

 

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że szef Platformy i były polski premier rozmawiali m.in. o zaplanowanych na 26 maja wyborach do Parlamentu Europejskiego i brexicie.

 

Zdjęcie ze spotkania zamieścił w czwartek po południu na Twitterze i Facebooku Schetyna.

 

 

Saryusz-Wolski o Tusku: nieformalny lider i kierownik brukselski

 

O spotkaniu lidera Platformy Obywatelskiej i przewodniczącego Rady Europejskiej Bogdan Rymanowski rozmawiał w programie "Wydarzenia i Opinie" z Jackiem Saryuszem-Wolskim.

 

- Były setki takich spotkań niepokazanych, spotkań totalnej opozycji z jej nieformalnym liderem i kierownikiem brukselskim - stwierdził europoseł. 

 

Kandydat do europarlamentu w najbliższych wyborach z list Zjednoczonej Prawicy ostro ocenił działalność szefa Rady Europejskiej. - To on dał sygnał do ataku na Polskę. Domaganie się sankcji, oczernianie Polski, izolowanie Polski, to wszystko co nazywam Targowicą - to pod egidą Donalda Tuska się działo - przekonywał Saryusz-Wolski.

 

pgo/grz/ PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze