Senator uderzony jajkiem w głowę. Po swoich komentarzach dotyczących muzułmanów w Nowej Zelandii

Świat

Australijski senator Fraser Anning został uderzony w głowę jajkiem podczas konferencji prasowej w Melbourne. Powodem ataku były jego ostatnie słowa na temat zamachu w Nowej Zelandii. Senator stwierdził, że przyczyną rozlewu krwi był program migracyjny, który pozwolił na przyjazd muzułmańskich fanatyków, a tych społeczeństwo się boi.

Senator, który jak zauważa Reuters, w przeszłości wypowiadał wiele rasistowskich komentarzy, otrzymał w sobotę podczas konferencji prasowej cios jajkiem w głowę. W odpowiedzi uderzył chłopaka, który go zaatakował.

 

W piątek senator Anning wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że "prawdziwą przyczyną rozlewu krwi" w Nowej Zelandii był "program imigracyjny, który pozwolił fanatykom muzułmańskim na migrację do Nowej Zelandii", i - jak podkreślił - "rosnący strach w naszej społeczności ... rosnącej obecności muzułmanów".

 

 

 

Jego komentarze wywołały oburzenie w całym kraju, a petycję internetową wzywająca do jego usunięcia z parlamentu w ciągu 24 godzin podpisało ponad 265 000 osób.

 

Premier Australii Scott Morrison podkreślił, że Australia jest "domem dla ludzi wszystkich wiar, kultur i różnego pochodzenia", a słowa Anninga określił mianem "odrażających".

prz/ Reuters, AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie