Minister środowiska podziękował młodzieży za udział w strajku klimatycznym

Polska
Minister środowiska podziękował młodzieży za udział w strajku klimatycznym
PAP/Andrzej Grygiel
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny na ulicach Katowic.

"Wasza obecność świadczy o wzrastającej świadomości oraz zaangażowaniu młodego pokolenia w ochronę środowiska. Nie tylko pokazujecie, jakie sprawy są dla Was istotne, ale też wskazujecie, na czym powinniśmy koncentrować nasze wysiłki, otwierając tym samym oczy społeczeństwu na sprawy zmian klimatu" - napisał minister środowiska Henryk Kowalczyk do uczestników Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

W piątek w wielu miastach w Polsce i na świecie uczniowie nie poszli do szkół, tylko wyszli na ulice, aby pokazać politykom, że priorytetem ich działań powinno być zatrzymanie zmian klimatu.


"Drodzy Młodzi Przyjaciele! Serdecznie dziękuję za Wasz udział w dzisiejszym Młodzieżowym Strajku Klimatycznym" - napisał Kowalczyk.


Jak dodał, "cieszy mnie, że jestem świadkiem kształtowania się kolejnego pokolenia osób zaangażowanych, które chcą walczyć o lepszą przyszłość naszej planety".


"Wierzę, że wciąż będziecie poszukiwać rzetelnych informacji na temat zmian klimatycznych. Mam nadzieję, że Wasza dzisiejsza postawa to początek dalszych dobrych działań. Ich skutkiem niech będzie ograniczenie tych przyczyn zmian klimatycznych, których autorem jest człowiek" - podkreślił minister.


"Dziękuję Wam, Młodzi Rodacy, za wysłanie nam tego ważnego przekazu" - dodał.

prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie