Cyfrowy Polsat w pierwszej dziesiątce rankingu Giełdowa Spółka Roku 2018

Biznes
Cyfrowy Polsat w pierwszej dziesiątce rankingu Giełdowa Spółka Roku 2018
Cyfrowy Polsat

Cyfrowy Polsat po raz kolejny został nagrodzony w biznesowym rankingu Giełdowa Spółka Roku organizowanym cyklicznie przez dziennik "Puls Biznesu"; otrzymał wyróżnienie w Rankingu Głównym uwzględniającym ponad 120 spółek z najważniejszych indeksów warszawskiej giełdy. Zajął też drugie miejsce w kategorii Relacje z Inwestorami. Bardzo wysoko oceniono również kompetencje zarządu spółki.

Ranking Giełdowa Spółka Roku został opracowany na zlecenie dziennika „Puls Biznesu” już po raz 20. To nie tylko najstarszy, ale też jeden z najbardziej cenionych rankingów na rynku.

 

W badaniu ankietowym około 100 specjalistów rynku kapitałowego – analityków, maklerów i doradców inwestycyjnych reprezentujących domy i biura maklerskie, towarzystwa ubezpieczeniowe, fundusze emerytalne, inwestycyjne i powiernicze, departamenty kapitałowe banków oraz firmy konsultingowe - oceniało spółki wchodzące w skład indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80.

 

Specjaliści oceniają spółki z warszawskiego parkietu w pięciu kategoriach: kompetencji zarządu, relacji z inwestorami, sukces w 2018 r., perspektywy rozwoju oraz innowacyjność produktów i usług.

 

W nagrodzonej w przypadku Cyfrowego Polsatu kategorii brano pod uwagę wiele kryteriów, m.in.: kwartalne spotkania powynikowe, łatwy kontakt z zarządem oraz przekazywanie możliwie dużej puli informacji przy okazji raportów okresowych, niekoniecznie o samej spółce, ale też o rynkach, na których działa.

 

Najlepsza dziesiątka rankingu:

CD Projekt

Selvita

Dino Polska

Comarch, CCC i Wirtualna Polska

Vigo System

11bit Studios

Cyfrowy Polsat

LPP

 

To kolejne wyróżnienie dla spółki. Kilka dni temu Cyfrowy Polsat zajął pierwsze miejsce w badaniu relacji inwestorskich, organizowanych przez "Parkiet" oraz Izbę Domów Maklerskich.

dro/ Telewizja Polsat
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie