Grupa Cyfrowy Polsat zdobywcą statuetek Złoty Bell w plebiscycie Mobility Trends 2018

Technologie

iRobot Roomba został gadżetem 2018 roku, Huawei Mate 20 Pro - największą innowacją, a Zestaw Internetu Domowego 300 z Internetem LTE Plus - internetem mobilnym roku. Rozstrzygnięto plebiscyt Mobility Trends na najlepsze mobilne produkty i usługi 2018 r. Podczas 9. już edycji wręczono statuetki Złoty Bell w 25 kategoriach. Laureatów wybrali m.in. internauci spośród 350 produktów i usług.

Konsumenci mogli wybierać w 19 kategoriach. W głosowaniu wzięło udział prawie 23 tys. internautów, którzy oddali w sumie 138 219 głosów. W sześciu kategoriach biznesowych zwycięzców wyłoniła kapituła złożona z redaktorów Mobility, Mobilitynews.pl oraz Technikalia.tv.

 

Według organizatorów plebiscytu, w tej edycji największym zainteresowaniem cieszyły się kategorie: Gadżet oraz Innowacja roku 2018. 

 

Najpopularniejszym gadżetem okazał się iRobot Roomba, a Huawei Mate 20 Pro - największą innowacją.

 

Najwięcej głosów (20412), podobnie jak w latach poprzednich, oddano w kategorii Smartfon roku; nagrodę Złoty Bell otrzymała firma Samsung za model Galaxy S9+, natomiast Galaxy Note 9 wygrał w kategorii Biznesowy smartfon roku.

 

W kategorii Tablet roku zwyciężyła firma Apple za iPad Pro 2018. Nagrodę za Aplikację Mobilną B2C otrzymała firma Uber Technologies za usługę Uber. W kategorii Mobilny Internet wygrał Polkomtel za usługę Zestaw Internetu Domowego 300 z Internetem LTE Plus Advanced. Jest to rozwiązanie przeznaczone dla użytkowników, którzy nie mogą albo nie chcą instalować internetu stacjonarnego, a chcą korzystać z szybkiego, domowego internetu, zapewniającego transfer danych do 300 Mb/s. Zestaw pozwala zwiększyć siłę odbieranego sygnału poprzez wyeliminowanie tłumienia przez ściany i inne elementy konstrukcyjne. W sieci LTE Plus znajduje się ponad 99 proc. populacji Polaków.

 

Audi e-Tron i opaska Xiaomi Mi

 

Notebookiem roku wybrano HP ENVY 13. Za najlepszą nawigację uznano Mio Spirit 7700 LM, a za najinteligentniejszy sprzęt domowy – HOOVER AXI. W kategorii Telefon roku 2018 nagroda trafiła do firmy Maxcom S.A. za produkt Maxcom MS459 Harmony, zaś aplikacja Blik zwyciężyła w kategorii Mobilne płatności roku 2018.

 

Technologicznym Autem 2018 wybrano Audi e-Tron. W kategorii Mobilna Gra roku zwyciężył Epic Games za grę Fortnite Battle Royale. Smartfon Huawei Mate 20 Pro został uznany za największą innowację 2018 roku, zaś za najlepszy sportowy gadżet uznano opaskę Xiaomi Mi Band 3.

 

Kapituła Mobility Trends przyznała tez Grupie Cyfrowy Polsat nagrodę Złoty Bell w kategorii Wydarzenie roku za dołączenie firmy Netia. Dzięki temu klientom Cyfrowego Polsatu, Plusa i Netii zostały zaproponowane nowe usługi, a oferta programu smartDOM wzbogaciła się o m.in. internet stacjonarny od Plusa o prędkości do 900 Mb/s. Oferta telewizyjna Netii została poszerzona o nowe programy Telewizji Polsat i pakiet z rozgrywkami Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA.

  

- Organizowany przez nas plebiscyt jest największym, niezależnym badaniem trendów w branży nowych technologii. Dzięki ankiecie wypełnianej przez konsumentów otrzymujemy dane, które stają się podstawą do raportu preferencji rynkowych - powiedział Tomasz Cieślak, prezes MIT MEDIA Group Sp. z o.o., organizatora plebiscytu.

 

Mobility Trends organizowany jest od 2010 roku przez wydawcę magazynu "Mobility”. Pokazuje zmieniające się trendy w branży mobilnych rozwiązań, ale przede wszystkim nagradza produkty i usługi, które wyróżniły się na tle konkurencji.

 

Statuetki Złoty Bell, którymi nagradzani są zwycięzcy w danych kategoriach, nawiązują do postaci Aleksandra Grahama Bella, wynalazcy telefonu.

dro/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie