Pożar składowiska opon w Lubelskiem. Ponad 100 strażaków w akcji

Polska

- Pożar jest już opanowany. Trwa jego gaszenie - poinformował rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Tomasz Stachyra. Pożar składowiska opon przy Wytwórni Mas Bitumicznych i Emulsji Asfaltowych w Sernikach (powiat lubartowski) wybuchł ok. 1 w nocy. Z ogniem walczy ponad 100 strażaków. Ze szkoły w Woli Sernickiej ewakuowano 200 osób.

- Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali tuż przed godziną 1:00 w nocy 4 lutego - powiedział mł. asp. Krzysztof Nawrocki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.

 

Trwa dogaszanie

 

- Pożar jest już opanowany. Trwa jego gaszenie - poinformował rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Tomasz Stachyra. Wstępnie strażacy oceniają, że dogaszanie tego pożaru może potrwać do wieczora.

 
Z ogniem walczy obecnie ponad 100 strażaków. W akcji biorą udział 39 zastępy ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej z całego powiatu lubartowskiego oraz m.in. z Lublina, Puław i Świdnika. 
 
Pożar obejmuje ok. 800 metrów kwadratowych. Szacuje się, że płonie ok. 300 ton opon. 
 
Ewakuacja szkoły
 
W pożarze nie ma osób poszkodowanych, jest jednak silne zadymienie, a obecnie wieje też silny wiatr. W sąsiedniej Woli Sernickiej, gdzie był wyczuwalny dym dochodzący z pożaru opon, ewakuowana została szkoła - około 200 osób, dzieci i nauczycieli.
 
Lubelska policja informuje, że droga pomiędzy miejscowościami Chlewiska i Serniki jest zablokowana. - Funkcjonariusze kierują samochody na wyznaczone objazdy - powiedziała rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, Ewelina Skorupska.
 

- Po zakończonej akcji gaśniczej ustaleniem wszystkich okoliczności zdarzenia zajmą się policjanci - dodała.

 

 

pgo/luq/ked polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie