Jedna osoba zginęła w pożarze mieszkania w kamienicy we Wrocławiu

Polska
Jedna osoba zginęła w pożarze mieszkania w kamienicy we Wrocławiu
Google Maps

Jedna osoba zginęła w pożarze mieszkania, który wybuchł w nocy ze środy na czwartek w kamienicy przy ulicy Glinianej we Wrocławiu. Jak poinformował w czwartek PAP oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu mł. bryg. Mariusz Piasecki, straż otrzymała zgłoszenie o pożarze tuż przed godz. 24. Na miejsce wysłano osiem jednostek straży pożarnej.

 

- Ogień wybuchł na drugim piętrze kamienicy przy ulicy Glinianej. Podczas dojazdu do miejsca zdarzenia kierujący działaniami stwierdził, że z mieszkania przez okno wydobywa się ogień i dym, więc pożar był już bardzo mocno rozwinięty - powiedział.

 

Część mieszkańców kamienicy ewakuowała się jeszcze przed przyjazdem straży. - Straż ewakuowała jeszcze sześć osób. Dla ewakuowanych lokatorów na czas akcji gaśniczej podstawiony został autobus. Podczas działań gaśniczych w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, znaleźliśmy osobę poszkodowaną, którą strażacy przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Kobiety jednak nie udało się uratować - mówił oficer prasowy.

 

Na miejscu pracuje prokurator i policja. To kolejny pożar we Wrocławiu w ciągu ostatniego tygodnia. W dwóch poprzednich, przy ulicy Kleczkowskiej zginęło siedem osób.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie