Internauci zapełniają puszkę WOŚP prezydenta Adamowicza. Zebrano 1,7 mln zł. Zbiórka trwa do wtorku

Polska

"Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP" - zaapelowała w mediach społecznościowych Patrycja Krzymińska. Celem było zebranie 1000 zł, internauci stanęli jednak na wysokości zadania i do wirtualnej puszki prezydenta Adamowicza trafiło już 1,7 mln zł. - Za te pieniądze Fundacja WOŚP kupi dla Gdańska karetkę neonatologiczną (dla noworodków) - poinformował Jurek Owsiak.

Prezydent Adamowicz od wielu lat był wolontariuszem WOŚP i kwestował na rzecz Fundacji. 13 stycznia podczas finału WOŚP w Gdańsku  zebrał swoją ostatnią puszkę. W ciągu dwóch godzin trafiło do niej 5613 zł. 

 

Rekordowa zbiórka

 

Ostatnią puszkę WOŚP zbieraną przez Adamowicza postanowili uzupełnić internauci. "Czy chcesz wesprzeć wraz ze mną szlachetny cel? Zbieram pieniądze na rzecz organizacji WOŚP, a każdy Twój datek - zarówno mały, jak i duży - będzie się liczyć. Przyda się każdy grosz" - napisała na stronie zbiórki "Zapełnijmy ostatnią puszkę pana Prezydenta dla WOŚP" jej organizatorka Patrycja Krzymińska.

Do tej pory na jej apel odpowiedziało 27 tys. internautów. Chociaż celem zbiórki było zebranie 1000 zł to kwota w wirtualnej puszce prezydenta Adamowicza przekroczyła już 1,7 mln (stan na 21 stycznia g. 14:30) i ciągle rośnie.

 

Będzie karetka dla noworodków

 

Do internetowej zbiórki odniósł się podczas konferencji prasowej Jurek Owsiak. - Paweł to jest twoje rozliczenie. Sam mówiłeś, że nigdy nie miałeś tak mistrzowskiego rozliczenia, tak dużo pieniędzy. Do tego rozliczenia dojdzie jeszcze ta puszka, która jest zbierana przez Partycję do końca dnia do jutra (wtorek - red.) - powiedział. Za te pieniądze zostanie kupiona neonatologiczna karetka dla Gdańska. 

 

 

 

pgo/dro/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie