"Przyjdzie czas na naszą wspólną pracę na rzecz lepszej przyszłości". Apel WOŚP

Polska
"Przyjdzie czas na naszą wspólną pracę na rzecz lepszej przyszłości". Apel WOŚP
Polsat News

"Pozostańmy więc do momentu pożegnania śp. prezydenta Pawła Adamowicza w zadumie, a potem przyjdzie czas na naszą wspólną pracę na rzecz lepszej przyszłości" – napisała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na facebookowym profilu. Ten apel to odpowiedź na wyrazy wsparcia, jakie dotarły do organizacji po rezygnacji Jurka Owsiaka z funkcji prezesa fundacji WOŚP.

Na poniedziałkowej konferencji zorganizowanej tuż po informacji o śmierci prezydenta Gdańska, Jerzy Owsiak złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu WOŚP. Zapowiedział jednocześnie, że fundacja będzie nadal funkcjonowała.

 

Akcja #MuremZaOwsiakiem

 

Po rezygnacji Owsiaka, popłynęły do niego wyrazy wsparcia. W mediach społecznościowych powstała między innymi akcja #MuremZaOwsiakiem, która ma go przekonać do zmiany decyzji.

 

"Jesteśmy, wszyscy w Fundacji, a przede wszystkim Jurek, wzruszeni, poruszeni i wdzięczni za Wasze przeogromne wsparcie dla nas i dla Jurka. Bardzo chcielibyśmy każdemu z Was odpowiedzieć i osobiście podziękować za każdą wiadomość, za każdy komentarz, za każdy mail, za każdy sms, czy też za każdy wyraz wsparcia umieszczony na ogrodzeniu naszej Fundacji" – napisano w oświadczeniu.

 

Prośba WOŚP

 

Fundacja zwróciła się z prośbą, aby do momentu pogrzebu śp. prezydenta Gdańska zostawić temat rezygnacji, a skupić się na wsparciu rodziny, współpracowników śp. prezydenta, przyjaciół, mieszkańców Gdańska – "muszą poczuć, że w obliczu tego koszmaru nie są osamotnieni".

 

"My, całą Fundacją, także ze wszystkich sił chcemy ich wspierać, i wyrazimy swoją z nimi solidarność w czasie sobotnich uroczystości w Gdańsku" - podkreślono.

 

las/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie