Okradali turystów w kościołach. Poszkodowanych 28 osób

Polska
Okradali turystów w kościołach. Poszkodowanych 28 osób
KRP I - ŚRÓDMIEŚCIE

Wykorzystywali moment zadumy i modlitwy turystów, wtedy zabierali ich torebki. Policja z warszawskiego śródmieścia zatrzymała kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzieże w kościołach na Krakowskim Przedmieściu. Ich łupem miały paść przedmioty o łącznej wartości 26 tys. zł.

33-letnia Sylwia L. i 26-letni Michał B. przez kilka ostatnich miesięcy mieli zajmować się kradzieżami w warszawskich kościołach. Ich celem były świątynie na Krakowskim Przedmieściu, gdzie przychodzi wielu turystów.

 

Para zabierała wszystkie przedmioty, które przedstawiały jakąkolwiek wartość i można je było szybko i łatwo sprzedać. Ich łupem  padły m.in. portfele, karty płatnicze i gotówka, które znajdowały się w skradzionych torebkach. Zatrzymani wykorzystywali moment zadumy i modlitwy swoich ofiar kradnąc  wtedy pozostawione bez opieki przedmioty.

 

Zatrzymani korzystali ze skradzionych kart płatniczych robiąc nimi zakupy w różnych sklepach. To m.in. dzięki analizie nagrań ze sklepowych kamer policja wytypowała podejrzanych.

 

33-latka i 26-latek usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat więzienia.

 

Do śródmiejskiej policji zgłosiło się w sumie 28 pokrzywdzonych osób, które oszacowały swoje straty na ponad 26 tys. zł. Funkcjonariusze apelują do osób, które mogły być okradzione w podobnych okolicznościach, aby zgłaszały się do jednostki policji przy ulicy Wilczej 21 w Warszawie.

 

Mężczyzna podejrzany o kradzieże został doprowadzony do prokuratury.KRP I - Warszawa Śródmieście
Mężczyzna podejrzany o kradzieże został doprowadzony do prokuratury.

  

 

pgo/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie