Rumuni okradali pocztowe ciężarówki, gdy jechały z prędkością 80 km/h

Świat
Rumuni okradali pocztowe ciężarówki, gdy jechały z prędkością 80 km/h
YouTube/PostNord Sverige

Czterech Rumunów skazano w czwartek w Szwecji na kary do 21 miesięcy więzienia za zuchwałe kradzieże wartościowych przedmiotów z ciężarówek szwedzkiej poczty. Na nagraniu z wnętrza ciężarówki widać, jak szajka dostaje się do skrzyni ładunkowej ciężarówki jadącej z prędkością 80 km/h, "przesiadając się" z samochodu osobowego.

We wrześniu poczta zainstalowała ukryte kamery w jednej ze swoich ciężarówek, w związku z serią niewyjaśnionych kradzieży laptopów, komputerów i smartfonów o wartości 2,5 mln koron szwedzkich (300 tys. dolarów).


Nagrania z tych kamer pokazały złodziei, którzy dostali się do skrzyni ładunkowej ciężarówki jadącej z prędkością 80 km/h, "przesiadając się" z samochodu osobowego. Czterech mężczyzn aresztowano 16 września.

 

Twierdził, że szukał ubrań i jedzenia

 

Mężczyźni twierdzili podczas rozprawy, że chcieli jedynie nagrać spektakularny film, by opublikować go na YouTube. Ale takiego filmu nie znaleziono nie tylko na YouTube, ale również w żadnym z telefonów komórkowych zatrzymanych.


Mężczyzna, który został nagrany, jak rozcina paczki wewnątrz ciężarówki, przyznał się do kradzieży, ale przekonywał, że szukał jedynie ubrań i jedzenia.

 

Kradzieże wyjątkowo starannie zaplanowane


Sąd w Allingsas na północ od Goeteborga nie dał wiary tłumaczeniom zatrzymanych. W wyroku podkreślono, że kradzieże były wyjątkowo starannie zaplanowane. W samochodzie złodziei znaleziono m.in. szlifierkę kątową, która była podłączona do akumulatora samochodowego umieszczonego pod tylnym siedzeniem.

 

Rumuni w wieku 34, 35 i 45 lat zostali skazani na 21 miesięcy więzienia za trzy zuchwałe kradzieże, a jednego - 30-latka z Goeteborga - któremu udowodniono udział w dwóch kradzieżach, na 18 miesięcy. Po odsiedzeniu kary Rumuni zostaną wydaleni ze Szwecji.

 


PAP, polsatnews.pl, alingsastidning.se

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie