Okradał kościoły. Od miesięcy demontował w nich miedziane rynny

Polska
Okradał kościoły. Od miesięcy demontował w nich miedziane rynny
KWP Kraków

44-letni mieszkaniec województwa śląskiego w ciągu trzech miesięcy ukradł miedziane rynny z siedmiu kościołów na terenie Małopolski. Jego proceder przerwali policjanci z Brzeska.

Ustalenia śledczych wskazują, że mężczyzna działał na terenie powiatu brzeskiego, tarnowskiego i dąbrowskiego, a straty, które spowodował, wynoszą ponad 25 tys. zł.


Funkcjonariusze zajęli się sprawą, gdy 29 stycznia zgłoszono kradzież rynien z kościoła w Szczepanowie. Zgłaszający poinformował, że ok godz. 5 rano zobaczył mężczyznę z fragmentami rynny, który na jego widok uciekł a rynnę wyrzucił.

 

 

Upozorował awarię auta, aby zmylić śledczych


W w odległości ok. 500 metrów od kościoła funkcjonariusze zauważyli Skodę Felicję. Auto było zamknięte, a za nim stał trójkąt ostrzegawczy, mający wskazywać awarię pojazdu. Skoda, na śląskich numerach rejestracyjnych, wzbudziła u policjantów pewne podejrzenia. Na dodatek do tego właśnie auta prowadził mundurowych pies tropiący.


Po kilku dniach od zdarzenia zatrzymano  44-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego. Mężczyzna przyznał się do przestępstwa, wyjaśnił, że spłoszony w trakcie kradzieży porzucił rynny, a następnie wrócił do auta i upozorował awarię. Chciał zmylić policjantów i odsunąć podejrzenia.

 

Za kradzieże mężczyźnie grozido 5 lat pozbawienia wolności. Kara może być zaostrzona, gdyż działał w warunkach recydywy.


polsatnews.pl

grz/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie