Okradali we dwóch auto. Jeden tak szybko uciekał, że "zapomniał" o wspólniku [WIDEO]

Polska

Dwóch mężczyzn zaplanowało włamanie do samochodu zaparkowanego na jednej z ulic w Bogatyni (Dolnośląskie). Jeden z nich założył kominiarkę, wybił szybę w aucie i zabrał skrzynki z narzędziami i elektronarzędziami. Drugi, czekający w aucie, tak szybko zaczął uciekać, że "zapomniał" o wspólniku.

Policję o włamaniu do auta zaparkowanego zawiadomił świadek. Funkcjonariusze poszukując włamywaczy na jednej z bocznych uliczek zauważyli pojazd podobny do tego, którym poruszali się sprawcy. Samochód nie miał tablic rejestracyjnych, a wewnątrz znajdowały się skradzione skrzynki z narzędziami.


Kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego podejrzewanych o to włamanie. Jeden z nich miał przy sobie kluczyk do pojazdu, w którym znajdowały się skradzione przedmioty.

 

Z zakazem prowadzenia i poszukiwany do odbycia kary


Jeden z zatrzymanych - kierowca samochodu - ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz był poszukiwany do odbycia kary 150 dni pozbawienia wolności.


Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Za włamanie i kradzież grozi im do 10 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu do 5 lat pozbawienia wolności.


polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie