Karambol na autostradzie A4 pod Gliwicami. Powstał ogromny korek

Polska
Karambol na autostradzie A4 pod Gliwicami. Powstał ogromny korek
Polsat News

Do zderzenia sześciu aut doszło w sobotę w godzinach popołudniowych na autostradzie A4 pod Gliwicami od strony Wrocławia. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ oprócz utrudnień spowodowanych wypadkiem są też te, związane ze wzmożonym przedświątecznym ruchem.

Do wypadku doszło na wysokości miejscowości Łany w powiecie gliwickim. W kolizji wzięło udział sześć samochodów. Jedna osoba jest poszkodowana. Ruch w miejscu zdarzenia odbywa się pasem awaryjnym. Na miejscu pracują służby.

 

Późnym wieczorem na autostradzie wciąż tworzą się gigantyczne korki od węzła Olszowa do punktu poboru opłat Gliwice-Bojków.

 

Na A4 zakorkowany jest także wjazd do Wrocławia. Kierowcy powinni liczyć się z dłuższym oczekiwaniem przed punktem poboru opłat w Karwianach w kierunku Katowic. Korek ciągnie się tam aż do zjazdu z A4 do skrzyżowania z autostradową obwodnicą Wrocławia.

 

Policja apeluje o ostrożność

W piątek do podobnego zdarzenia, jak pod Gliwicami, doszło na autostradzie A4, w miejscowości Węgrzce Wielkie (woj. małopolskie). W karambolu uczestniczyło wówczas 7 pojazdów, trzy osoby zostały ranne.

 

Wzmożony ruch panuje także na autostradzie A2. Głównie w stronę Warszawy. Służby autostradowe apelują, by kierowcy dobrze przygotowali się do podróży i by szukając pieniędzy na bramce, nie utrudniali jazdy innym.

 

 

ked/luq/ PAP, Dziennik Zachodni
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie