Wypadek w Boguszycach - nie żyje kierowca seata

Polska
Wypadek w Boguszycach - nie żyje kierowca seata
PolsatNews/zdjęcie ilustracyjne

Kierowca osobowego seata zginął w sobotę rano w wypadku na drodze wojewódzkiej nr 907 w Boguszycach w powiecie gliwickim. Ranny został pasażer samochodu - podało w raporcie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach.

- Kierujący seatem, prawdopodobnie w wyniku nadmiernej, prędkości stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu uderzając w latarnię. Poniósł śmierć na miejscu, ranny został pasażer pojazdu - informują służby kryzysowe.

 

Z informacji drogowców wynika, że w sobotę rano wszystkie drogi w woj. śląskim są przejezdne, nie ma poważniejszych utrudnień ani gołoledzi - temperatura jest dodatnia. Lokalnie jednak drogi mogą być śliskie.

 

Wypadek w Boguszycach to kolejna w ostatnim czasie tragedia na drogach woj. śląskiego. W piątek późnym popołudniem w Ustroniu zginęła 42-letnia kobieta, śmiertelnie potrącona na przejściu dla pieszych. Sprawa wypadku - 35-letni kierowca suzuki - był trzeźwy. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

 

Policja poszukuje świadków wypadku 

 

Policja zwróciła się z prośbą o kontakt do osób, które mogą udzielić informacji o okolicznościach wypadku w Ustroniu - w szczególności do jego naocznych świadków. Osoby te proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie pod numerem telefonu 33 851 62 00 lub bezpłatnymi numerami alarmowymi 112 i 997.

 

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

 

- Jezdnia o tej porze roku często bywa oblodzona i śliska. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonie skrzyżowań i przejść dla pieszych. Wspólnie zadbajmy o to, aby wszyscy uczestnicy ruchu drogowego bezpiecznie dotarli do celu - wskazują policjanci.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie