"Bacik straszący na Kaczyńskiego". Arłukowicz ws. partii o. Rydzyka

Polska

- Niedługo będą przydzielane miejsca do europarlamentu. O. Rydzyk lubi mieć swoją drużynę w każdej ekipie. Jest to pewnego rodzaju forma presji. Jak nie wyjdzie presja, to będzie partia - powiedział w programie "Wydarzenia i Opinie" Bartosz Arłukowicz (PO). Poseł odniósł się w ten sposób do wniosku o rejestrację partii politycznej, za którą stać miałby o. Tadeusz Rydzyk.

We wtorek w mediach pojawiła się informacja, że europoseł Mirosław Piotrowski złożył do sądu wniosek o rejestrację partii politycznej, za którą miałby stać o. Rydzyk.

 

"Uprzejmie informuję, że w ubiegłym tygodniu, w Sądzie Okręgowym w Warszawie, złożony został wniosek o rejestrację partii politycznej o nazwie «Ruch Prawdziwa Europa», której podstawą programową są założenia «Ruchu Europa Christi»" - napisał Piotrowski w komunikacie skierowanym do mediów.

 

Zaznaczył jednocześnie, że szczegółowych informacji na temat tej inicjatywy udzieli po wpisaniu Ruchu PE przez sąd do rejestru partii politycznych.

 

- To jest autonomiczna decyzja tych ludzi - powiedział w programie "Wydarzenia i Opinie" wiceprzewodniczący klubu PiS Tadeusz Cymański. Jak dodał, w trakcie następnych wyborów "może decydować 1, 2, 3 proc.".

 

- Znam tych wszystkich ludzi. Nikt o tym nic nie wie. Zaskoczenie jest spore (...) To jest błąd. Mogą się bardzo zaskoczyć  - stwierdził.

 

"Macierewiczowi też jest ciasno w PiS"

 

Bartosz Arłukowicz powiedział natomiast, że nowa partia o. Rydzyka ma być "bacikiem straszącym na (Jarosława) Kaczyńskiego".  

 

- Niedługo będą przydzielane miejsca do europarlamentu. O. Rydzyk lubi mieć swoją drużynę w każdej ekipie. Jest to pewnego rodzaju forma presji. Jak nie wyjdzie presja, to będzie partia - wyjaśnił poseł PO.

 

Jak dodał, "Antoniemu Macierewiczowi też jest ciasno w PiS". - Z całą pewnością ma niepohamowane ambicje, a nie ma gdzie ich realizować. Cała ta ekipa może wywędrować do Rydzyka i być koalicjantem PiS-u - stwierdził Arłukowicz.

 

Dotychczasowe odcinku programu "Wydarzenia i Opinie" można obejrzeć tutaj.

 

zdr/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie