Dzieci debatowały w szkole, czy Święty Mikołaj jest prawdziwy. Rodzice: zabrano im magię świąt

Świat
Dzieci debatowały w szkole, czy Święty Mikołaj jest prawdziwy. Rodzice: zabrano im magię świąt
pixabay/jill111

W ramach zajęć zorganizowanych w katolickiej szkole podstawowej w Darwen w Wielkiej Brytanii, 9-letni uczniowie dyskutowali, czy Święty Mikołaj istnieje naprawdę. Zadano im też pracę domową powiązaną z tematem. Rodzice twierdzą, że temat zasmucił dzieci, a zajęcia były nie na miejscu, "szczególnie o tej porze roku".

- Debata bardzo zasmuciła dzieci. Wybór takiego tematu, szczególnie o tej porze roku, odebrał magię świąt. Nie uważam, że było to właściwie - powiedziała gazecie "Lancashire Telegraph" matka jednego z uczniów.

 

Praca domowa, w której dzieci miały ustalić, czy Święty Mikołaj rzeczywiście istnieje została zadana im w ubiegłym tygodniu. Debata, pomimo sprzeciwu rodziców, odbyła się w poniedziałek.

 

"Dzieci były zachwycone"

 

Zajęcia zorganizowano w ramach projektu brytyjskiego aktora i reżysera Paula Simpsona w pięciu placówkach. Simpson sam poprowadził zajęcia w szkole św. Kutberta.

 

- Nie chodziło mi o odbieranie magii świąt, ale o zaangażowanie dzieci w projekt, który pomoże im nabyć nowe umiejętności z zakresu wyszukiwania informacji i publicznych wystąpień - argumentuje aktor.

 

Simpson podkreśla, że zasmuciła go reakcja niektórych rodziców. - Gdyby ze mną porozmawiali, wyjaśniłbym im sens tego zamierzenia - zapewnił.

 

Zarówno pomysłodawca projektu, jak i dyrekcja placówki przekonują, że "dzieci był zachwycone zajęciami".

bas/dro/ Lancashire Telegraph
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie