Zaczęło się przedświąteczne szaleństwo w USA. "Operacja Święty Mikołaj"

Świat
Zaczęło się przedświąteczne szaleństwo w USA. "Operacja Święty Mikołaj"
U.S Air Force/Senior Airman John D. Partlow

Operacja prowadzona przez United States Postal Service to jeden z największych programów w USA przed Świętami Bożego Narodzenia. Celem jest pomoc dzieciom z najuboższych rodzin. Od 106 lat w listach dzieci proszą nie tylko o zabawki, ale także o ubrania lub buty.

Listy do Świętego Mikołaja można wysyłać do 1 grudnia na adres poczty w Chicago. Listami zajmują się wolontariusze i dzięki zaangażowaniu sponsorów pomagają spełnić życzenia dzieci w okresie świątecznym.


Amerykańska poczta zaczęła otrzymywać listy do Świętego Mikołaja ponad 100 lat temu. Jednak oficjalnie USPS zaangażował się w przedsięwzięcie w 1912 r. To wówczas szef instytucji upoważnił lokalne oddziały do wydania zgody pracownikom pocztowym i wolontariuszom na odpowiadanie na napływające listy.


W latach czterdziestych ubiegłego wieku liczba listów do świętego Mikołaja wzrosła tak bardzo, że poczta zaprosiła do uczestnictwa w akcji organizacje charytatywne, grupy społeczne i firmy, by móc odpowiedzieć na wszystkie listy, które dzieci pisały.

 

WIDEO - Premier otworzył prezent i... prawie zbił filiżankę. Uratował go refleks

 

grz/ NBC Chicago, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie