Znaleźli los na loterię podczas świątecznych porządków. Wygrali 1,8 mln dolarów

Świat
Znaleźli los na loterię podczas świątecznych porządków. Wygrali 1,8 mln dolarów
Louisiana Lottery

Harold i Tina Ehrenbergowie sprzątali swój dom w Mandeville w Luizjanie (USA) przed przyjęciem z okazji Święta Dziękczynienia. Podczas porządków znaleźli los na loterię kupiony kilka miesięcy wcześniej. Po sprawdzeniu zwycięskich numerów okazało się, że para wygrała 1,8 mln dolarów. Małżeństwo odebrało nagrodę niemal w ostatniej chwili.

- Z okazji Święta Dziękczynienia miała przyjechać do nas rodzina. Podczas porządków na mojej szafce nocnej znaleźliśmy kilka losów na loterię, których zapomnieliśmy sprawdzić - powiedziała Tina Ehrenberg w rozmowie z Louisiana Lottery Corporation.

 

Małżeństwo wyszukało zwycięskie numery na stronie internetowej. Okazało się, że los kupiony 6 czerwca zapewnił im wygraną w wysokości 1,8 mln dolarów. - Cały czas sprawdzaliśmy, czy numery są poprawne. Ja próbowałem się dodzwonić na gorącą linię loterii - dodaje Harold Ehrenberg.

 

Szczęśliwcy odebrali swoją nagrodę 19 listopada - dwa tygodnie przed ostatecznym terminem. Według regulaminu loterii nagrodę za zwycięski los należy odebrać w ciągu 180 dni od ogłoszenia wyników.

 

Po odliczeniu podatku małżeństwo otrzymało 1,2 mln dol. Jak sami przyznali, planują odłożyć kwotę na konto oszczędnościowe i wykorzystać dopiero, kiedy przejdą na emeryturę. Jeden procent wygranej otrzymał sklep, w którym został kupiony zwycięski kupon.

bas/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie