Policja odzyskała portret dziecka. Jego szacunkowa wartość to co najmniej milion

Kultura
Policja odzyskała portret dziecka. Jego szacunkowa wartość to co najmniej milion
KPP Piaseczno

Policja z Piaseczna odzyskała obraz wart co najmniej 1 mln zł. Dzieło zginęło w sierpniu z domu w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą. Do aresztu trafiły już dwie osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. Policja szuka pozostałych osób związanych z kradzieżą.

Prowadzone przez policjantów z wydziału kryminalnego działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania dwóch osób podejrzewanych o związek z tą sprawą. Ustalone zostało także miejsce przechowywania dzieła.

 

Decyzją sądu wobec 33-letniej kobiety i 27- letniego mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy i prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

 

W połowie sierpnia tego roku policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży cennego obrazu należącego do jednego z mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna.

 

- Odzyskany przez policjantów obraz to dzieło francuskiego malarza z XIX w. - powiedział polsatnews.pl nadkom. Jarosław Sawicki oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Piasecznie.

 

Wstępne ustalenia wskazują, że szacunkowa wartość odzyskanego przez policjantów dzieła może wynosić nawet milion złotych.

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie