Kanada: zderzenie dwóch samolotów w powietrzu. Jedna osoba zginęła

Świat
Kanada: zderzenie dwóch samolotów w powietrzu. Jedna osoba zginęła
Twitter.com/@1310JasonWhite

Dwa niewielkie samoloty zderzyły się w niedzielę rano nad stolicą Kanady Ottawą. Mniejsza maszyna rozbiła się, druga zdołała wylądować na międzynarodowym lotnisku w tym mieście - podała kanadyjska telewizja CTV News.

Policja w Ottawie (prowincja Ontario) odmawia komentarza w tej sprawie informując jedynie, że do kolizji doszło w powietrzu na zachodnim krańcem miasta około godz. 10. Nie jest też na razie jasne, co było przyczyną kolizji.

 

Policja zamknęła po wypadku ulicę McGee Side Road pomiędzy szosą nr 417 a William Mooney Road w Ottawie. W pobliżu tej ulicy spadł na ziemie mniejszy samolot.

 

Ratownictwo medyczne w Ottawie poinformowało, że po dotarciu na miejsce upadku mniejszej maszyny odnaleziono zwłoki jednej osoby, która zmarła wskutek "krytycznych obrażeń" - podała gazeta "Ottawa Citizen".

 

 

Rzecznik pogotowia ratunkowego poinformował serwis cp24.com, że samolot spadając zahaczył o przewody, które pociągnął za sobą. Uszkodziły one stojący w pobliżu dom, a maszyna spadła do pobliskiego rowu.

 

Drugi samolot, jedenastomiejscowy Piper PA-42 Cheyenne, wylądował bezpiecznie pomiędzy 10:30 a 10:45 lokalnego czasu w niedzielę. Nikt na pokładzie tej maszyny nie ucierpiał.

 

Pilot zgłosił wieży kontroli lotów z lotniska w Ottawie, że w sumie na pokładzie były dwie osoby, a do "incydentu" doszło na lotnisku Carp Airport odległym od międzynarodowego portu lotniczego w Ottawie o około 30 km.

 

- Ktoś uderzył mnie z tyłu, nie widzę ich - przekazał pilot ocalałej maszyny tuż po zdarzeniu.

 

Zgłosił także, że "nie ma zagrożenia" i zadeklarował lądowanie na lotnisku w Ottawie.

 

Kanadyjska Rada Bezpieczeństwa Transportu podała, że samolot, który wylądował na lotnisku w Ottawie, był lekko uszkodzony. 

 

Miejscowe służby prowadzą dochodzenie w sprawie wyjaśnienia przyczyn wypadku.

 

Lotnisko Carp, gdzie lądują mniejsze samoloty i znajduje się heliport, nie zostało zamknięte.

 

Zdjęcie rozbitego samolotu zamieścił na Twitterze dziennikarz Jason White. Maszyna leży na poboczu lokalnej drogi z oderwanym skrzydłem, które spadło po drugiej stronie szosy. Na innym zdjęciu na Twitterze widać ślady uszkodzeń, które powstały wskutek wypadku na pobliskim domu.

 

  

 

hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie