Samolot Cessna spadł w tłum podczas lądowania w Hesji. Zginęło dwoje dorosłych i dziecko

Świat
Samolot Cessna spadł w tłum podczas lądowania w Hesji. Zginęło dwoje dorosłych i dziecko
PAP/EPA/OSTHESSEN NEWS / Kipper

Niewielki samolot uderzył w tłum podczas nieudanego lądowania na górze Wasserkuppe w Hesji w środkowych Niemczech. Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 15:45 - podała tamtejsza policja. Jak poinformowano, trzy osoby zginęły na miejscu. Samolot przy podchodzeniu do lądowania prawdopodobnie nie wycelował w pas, uderzył w barierę ochronną, a następnie w grupę ludzi.

Niewielki samolot Cessna uderzył w tłum podczas nieudanego podchodzenia do lądowania na górze Wasserkuppe w Hesji w środkowych Niemczech; zginęły trzy osoby, w tym dwoje dorosłych i dziecko - poinformowała policja.

 

Na miejscu zdarzenia jest policja i służby ratunkowe.

 

 

 

Policja w Fuldzie nie potwierdziła dotąd doniesień mediów, jakoby oprócz trzech ofiar śmiertelnych byli też ranni. Według niej w chwili wypadku

na lotnisku na Wasserkuppe nie znajdowało się wiele osób. Na razie nie wiadomo też, czy trzy zabite osoby to członkowie tej samej rodziny.

 

"Nie zdołał jednak uzyskać prędkości niezbędnej do ponownego wzniesienia"

 

Ze słów policyjnej rzeczniczki wynika, że samolot przy podchodzeniu do lądowania nie wycelował w pas i z tego powodu przerwał manewr z zamiarem jego powtórzenia. Nie zdołał jednak uzyskać prędkości niezbędnej do ponownego wzniesienia się, przez co uderzył w barierę ochronną, a następnie w trzy osoby stojące na skraju lotniska.

 

Licząca 950 metrów wysokości Wasserkuppe to najwyższe wzniesienie Hesji, położone w pobliżu miasta Fulda i styku granicy trzech landów: Hesji, Bawarii i Turyngii. To miejsce popularne wśród amatorów sportów lotniczych. Lokalne lotnisko, położone na północnym zboczu góry, średnio odnotowuje 20 tys. startów rocznie.

msl/ PAP, Reuters, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie