Kantar Public: 45 proc. pozytywnie ocenia pracę premiera; 49 proc. - prezydenta

Polska
Kantar Public: 45 proc. pozytywnie ocenia pracę premiera; 49 proc. - prezydenta
PAP/EPA/HAYOUNG JEON

45 proc. badanych pozytywnie ocenia pracę premiera Mateusza Morawieckiego, 41 proc. ocenia ją negatywnie; działalność rządu dobrze ocenia 44 proc. badanych, a źle - 43 proc.; pracę prezydenta dobrze ocenia 49 proc. badanych, a negatywnie - 39 proc. - wynika z sondażu Kantar Public z października.

W październiku odsetek pozytywnych ocen rządu nie zmienił się w porównaniu z badaniem z ubiegłego miesiąca. Negatywnych ocen było więcej o 2 pkt. proc. 13 proc. badanych zdeklarowało w październiku, że nie ma zdania w kwestii oceny działalności rządu (spadek o 2 pkt proc.).

 

Notowania premiera się pogorszyły

 

Pogorszyły się też - w stosunku do badania z września - notowania premiera; pracę szefa rządu pozytywnie ocenia o 1 pkt proc. mniej badanych, udział ocen negatywnych zwiększył się o 4 pkt. proc. 14 proc. badanych nie miało zdania w tej sprawie (spadek o 3 pkt proc. w porównaniu z badaniem z ubiegłego miesiąca).

 

Z kolei prezydent - jak wynika z sondażu - w październiku uzyskał pozytywną ocenę od 49 proc. respondentów; odsetek pozytywnych ocen w stosunku do poprzedniego badania wzrósł o 1 pkt. proc. Źle pracę prezydenta ocenia natomiast 39 proc. ankietowanych przez Kantar Public, czyli o 1 punkt proc. więcej niż we wrześniu. 12 proc. respondentów było niezdecydowanych w ocenie pracy Andrzeja Dudy (wzrost o 2 pkt proc.)

 

Sondaż przeprowadzono w dniach 12-17 października, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1067 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat, techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie