Morawiecki "najbardziej aktywny i przekonujący" w kampanii samorządowej. Sondaż IBRIS

Polska
Morawiecki "najbardziej aktywny i przekonujący" w kampanii samorządowej. Sondaż IBRIS
PAP/Wojtek Jargiło

65,9 proc. badanych przez IBRIS uważa, że premier Mateusz Morawiecki to najbardziej aktywny polityk w kampanii samorządowej. 38,5 proc. uznało, że jest on też najbardziej przekonujący. Na kolejnych miejscach są: Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), Grzegorz Schetyna (PO) i Włodzimierz Czarzasty (SLD).

Na pytanie, który z liderów politycznych jest najbardziej aktywny w aktualnie toczącej się samorządowej kampanii wyborczej 65,9 proc. badanych wskazało premiera Mateusza Morawieckiego.

 

Kosiniak-Kamysz przed Schetyną

 

Lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza wskazało 7,2 proc. respondentów, szefa Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetynę 6 proc., przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego 2,3; 1,2 proc. wskazań uzyskał prezes partii Wolność Janusz Korwin-Mikke. 17,4 proc. respondentów wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

 

Na pytanie, który z liderów politycznych jest najbardziej przekonujący w aktualnie toczącej się kampanii wyborczej 38,5 proc. stwierdziło, że jest nim Mateusz Morawiecki. 11,7 proc. uznało, że Władysław Kosiniak-Kamysz a 8,4 proc., że Grzegorz Schetyna.

 

Na kolejnych miejscach znaleźli się Włodzimierz Czarzasty - 7,2 proc. wskazań i Janusz Korwin-Mikke - 1,8 proc. Aż 32,4 proc. badanych nie umiało odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie.

 

Próba na 500 osobach

 

Na pytanie o ocenę działań Morawieckiego w zakresie rozwoju gospodarczego Polski 17,6 proc. wybrało odpowiedź: zdecydowanie dobrze. Raczej dobrze działania szefa rządu oceniło 32,6 proc. badanych, raczej źle 16,9 proc., zdecydowanie źle - 20,5 proc. 12,5 proc. nie umiało jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

 

Sondaż został przeprowadzony przez Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych na próbie liczącej 500 osób.

 

PAP

bas/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie