Blokowała Marsze Równości, pisała o "goleniu na łyso" posłanki PO. Przegrała wybory do sejmiku

Polska
Blokowała Marsze Równości, pisała o "goleniu na łyso" posłanki PO. Przegrała wybory do sejmiku
Polsat News

"Nie jest to wiadomość sensacyjna, ale na pewno ucieszy pewną część suwerena. Była już radna PiS Anna Kołakowska, znana z blokowania marszu równości i zapowiedzi golenia A. Pomaskiej na łyso, nie będzie radną sejmiku pomorskiego do którego startowała z Ruchu Narodowego (1,2 proc.)" - poinformował na Twitterze trójmiejski reporter Radia Zet Maciej Bąk.

W lipcu sąd prawomocnym wyrokiem nakazał ówczesnej gdańskiej radnej PiS przeproszenie posłanki PO Agnieszki Pomaskiej za internetowy wpis o niej.


Ponad dwa lata wcześniej Kołakowska napisała: "trzeba to coś złapać i ogolić na łyso", jako komentarz do zdjęcia przedstawiającego posłankę Platformy drącą kartkę z treścią projektu uchwały ws. obrony suwerenności Rzeczypospolitej i praw jej obywateli.


Prokuratura dwukrotnie umorzyła postępowanie w tej sprawie, nie doszukując się w działaniu Kołakowskiej znamion przestępstwa. Pomaska wytoczyła byłej już radnej proces z prywatnego aktu oskarżenia.


Zakłócanie Marszów Równości


Kołakowska wraz z rodziną blokowała także gdańskie Marsze Równości. Sprawa z 2015 r. została umorzona przed sądem ze względu na przedawnienie.


Za blokowanie marszu rok później była radna wraz z córką usłyszały zarzuty udziału w zbiegowisku o charakterze chuligańskim.

prz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie