"Nie mówi całej prawdy". Agnieszka Pomaska o wykształceniu Patryka Jakiego

Polska
"Nie mówi całej prawdy". Agnieszka Pomaska o wykształceniu Patryka Jakiego
Polsat News

Patryk Jaki informuje, że ukończył IESE Business School w Barcelonie, jedną z najlepszych uczelni biznesowych świata. W rzeczywistości brał udział w programie ARGO Top Public Executive sfinansowanym z pieniędzy unijnych - napisała "Rzeczpospolita". Agnieszka Pomaska, posłanka PO, w interpelacji do Ministerstwa Sprawiedliwości zapytała, czy wiedza zdobyta przez Jakiego poprawiła jakość jego pracy.

Patryk Jaki ukończył program ARGO Top Public Executive, który we współpracy z IESE Business School w Barcelonie organizowała Krajowa Szkoła Administracji Publicznej im. Lecha Kaczyńskiego. Program był realizowany od września 2017 r. do maja 2018 r. Zjazdy w większości odbyły się jednak nie w Barcelonie, ale w Warszawie. W Hiszpanii były dwie sesje, a w Warszawie pięć, briefing otwierający oraz sesja podsumowująca. 

 

Jedynym warunkiem ukończenia była obecność

 

Aby zakwalifikować się do udziału w programie trzeba było wykazać m.in. wykształcenie wyższe, pięcioletnie doświadczenie zawodowe i znajomość angielskiego. Kolejnym z kryteriów był list motywacyjny.

 

Program nie przewidywał żadnych egzaminów i zaliczeń. Jedynym warunkiem jego ukończenia była obecność i aktywny udział w przynajmniej 80 proc. zajęć. Koszt nauki w wysokości 67 tys. zł na osobę w całości został pokryty przez Unię Europejską - informuje na swojej stronie Krajowa Szkoła Administracji Publicznej. 

 

- Nie chcę umniejszać jakości tego programu, ale zastanawiam się, czy można go zrównywać ze studiami uniwersyteckimi - mówi Agnieszka Pomaska "Rzeczpospolitej". Dodaje, że w interpelacji spyta, czy wiedza zdobyta przez Patryka Jakiego podczas kursu dla menadżerów poprawiła jakość jego pracy.

 

Posłanka wypomina również ministrowi, że "nie chce uchodzić za gorzej wykształconego od Rafała Trzaskowskiego z PO".

 

"Zarzuty PO są bzdurne"

 

W odpowiedzi Jaki stwierdził, że "zarzuty PO są bzdurne". Dodał, że politycy partii opozycyjnej "nie mają czym uderzyć w obawie przed utratą Warszawy".

 

Hiszpańską uczelnię IESE Business School w Barcelonie prowadzi organizacja katolicka Opus Dei.

 

W programach Krajowej Szkoły Administracji Publicznej udział wzięli min. Jadwiga Emilewicz (minister przedsiębiorczości i technologii), Mikołaj Wild (pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Lotniczego) czy Łukasz Piebiak (podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości).

 

Dziennik zauważa, że chociaż wciąż pracują w rządzie, o studiach na IESE nie wspominają w swoich biogramach.

 

las/dro/    Rzeczpospolita

las/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie