"Przywracamy normalność; PiS jest normalnością dla Polski i polskiego narodu"

Polska

To my przywracamy normalność; Prawo i Sprawiedliwość - to jest normalność dla Polski, dla polskiego narodu - mówił premier Mateusz Morawiecki w Toruniu. Dodał, że obóz rządzący zapewnił "ogromne sukcesy" m.in. w polityce społecznej. Jesteśmy gwarantem, że ta polityka będzie kontynuowana - mówił.

Premier podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Torunia mówił, że jadąc do nich, jeszcze w Bydgoszczy widział mały transparent, na którym było napisane "Przywrócić normalność".

 

- To się zastanówmy, co to jest to przywrócić normalność? Czy oni chcą z powrotem, żeby były mafie VAT-owskie, ubóstwo u dzieci, żeby duży płacił mniejsze podatki, a mały przedsiębiorca większe podatki? - pytał Morawiecki. - To jest ich normalność, żeby była hańba Polski poprzez to, że inni mówią o polskich obozach śmierci. To jest ich normalność, żebyśmy ulegali ciągle Brukseli - dodał.

 

- To my przywracamy normalność. Prawo i Sprawiedliwość, to jest normalność dla Polski, dla polskiego narodu - oświadczył Morawiecki. Jak wskazał, to obóz rządzący zapewnił "ogromne sukcesy" w polityce społecznej, m.in. program "Rodzina 500 plus". - Jesteśmy gwarantem, jedynym gwarantem, że ta polityka będzie kontynuowana i rozwijana - zapewnił szef rządu.

 

"Toruń to perła architektury, kultury, historii i polskiej tradycji"

 

- Nie ma obowiązków większych nad obowiązek wobec ojczyzny i to jest motto działania Prawa i Sprawiedliwości. Najważniejsze obowiązki są wobec ojczyzny, tej wielkiej ojczyzny - Polski, i naszych małych ojczyzn jak Toruń i województwo - podkreślił premier podczas spotkania z mieszkańcami.

 

W tym kontekście wskazał, że kandydat PiS na prezydenta Torunia Zbigniew Rasielewski, walczy z kandydatem Koalicji Obywatelskiej na to stanowisko, który "ma po prostu jakieś zupełnie niewłaściwe podejście do prawdziwych problemów Torunia".

 

Morawiecki odnosząc się do potrzeb Torunia zwrócił uwagę, że miasto potrzebuje m.in. więcej terenów pod inwestycje. - My we współpracy z okolicznymi gminami wiemy jak do tego doprowadzić; we współpracy z instytucjami państwa polskiego - zapewnił premier. "Dla nas Polska jest jedna i nie poddajemy się w programie naprawy Rzeczpospolitej" - podkreślił.

 

Szef rządu ocenił też, że "Toruń to perła" architektury, kultury, historii i polskiej tradycji. - Kiedyś Toruń był jednym z największych, najbogatszych ziem, północnych ziem Rzeczpospolitej. Musimy przywrócić świetność Torunia, do tego potrzebna jest rewitalizacja - oświadczył premier.

 

PAP

bas/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze