"Od twarożku kręci mu się w głowie". Szef PSL o premierze

Polska
"Od twarożku kręci mu się w głowie". Szef PSL o premierze
Polsat News

Wprowadzenie e-tornistrów, darmowych posiłków dla uczniów, powstanie tzw. zielonych targów i rozwój transportu - zapowiedział w niedzielę w Krakowie szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. PSL to partia centrum; głos oddany na Stronnictwo jest gwarantem, że w Małopolsce władzy nie przejmie PiS - mówił.

Kosiniak-Kamysz na konferencji prasowej poprzedzającej konwencję samorządową partii przekonywał, że PSL jest partią centrum oraz, że głos oddany na to ugrupowanie jest gwarantem, że w Małopolsce władzy nie przejmie PiS. Podkreślił, że na listach PSL w tym regionie znajdują się zarówno doświadczeni samorządowcy, jak i debiutanci.

 

Wśród priorytetów programowych PSL wymienił remont i budowę dróg lokalnych, gminnych i powiatowych. - Co my proponujemy? "Trójpak drogowy": droga, chodnik, ścieżka rowerowa. Bardzo ważne jest, żeby powstawały te elementy w zintegrowanej części - mówił Kosiniak-Kamysz.

 

E-tornister, ciepły posiłek i pięć godzin angielskiego

 

Lider PSL podkreślał również rolę edukacji w propozycjach programowych Stronnictwa. - E-tornister, ciepły darmowy posiłek i język angielski pięć godzin w tygodniu od pierwszej klasy szkoły podstawowej niezależnie od tego, skąd pochodzą dzieciaki - podkreślił.

 

Kosiniak-Kamysz dodał też, że PSL to jedyna partia, która "upomina" się o rolników. - To, co bierzemy do programu samorządowego tj. zielony targ, który został w Małopolsce wdrożony, zmodernizowane targowiska. Zielony targ, czyli miejsce sprzedaży bezpośredniej od rolnika, od producenta dla konsumenta - mówił lider PSL. Zapewnił, że takie targi powstaną w każdej miejscowości.

 

Według polityka, PSL chce postawić na rozwój transportu, w tym kolejowego i autobusowego m.in. przez dofinansowanie go z funduszy samorządowych.

 

"Na zdrowie panie premierze"

 

Kosiniak­-Kamysz podkreślił też, że premier Morawiecki dopiero poznaje problemy wsi. - Od twarożku kręci mu się w głowie - może pierwszy raz go w życiu jadł dwa tygodnie temu - na zdrowie panie premierze, dostarczymy najlepszego twarogu z Małopolski, jeszcze miodzik gryczany do tego i będzie super - ironizował. Nawiązał w ten sposób do wypowiedzi szefa rządu, który po spotkaniu z przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich, mówił, że "zakręciło mu się w głowie" od smaku tradycyjnego twarogu.

 

Szef ludowców krytykował również PiS za "uciekanie od problemów", w tym problemu ASF-u, problemów seniorów i rolników.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie