Komendant miał się "niewłaściwie zachowywać" na imprezie. Rezygnacja z "przyczyn osobistych"

Polska
Komendant miał się "niewłaściwie zachowywać" na imprezie. Rezygnacja z "przyczyn osobistych"
Polsat News/Zdj. ilustracyjne

Komendant komisariatu Szczecin Śródmieście, który miał się "niewłaściwie zachowywać" na imprezie, zrezygnował ze stanowiska. Rezygnacja jest podyktowana "przyczynami osobistymi" - poinformowała zachodniopomorska policja.

- We wtorek komendant komisariatu Szczecin Śródmieście złożył raport z rezygnacją ze swojego stanowiska z przyczyn osobistych - poinformowała w czwartek rzecznik zachodniopomorskiej policji nadkomisarz Alicja Śledziona.

 

Jak dodała, "rezygnacja została przyjęta przez komendanta miejskiego policji w Szczecinie i komendant komisariatu pozostaje w jego dyspozycji".


- Komendant wojewódzki policji w Szczecinie zlecił wyjaśnienie okoliczności wydarzeń z udziałem byłego komendanta komisariatu, do których miało dojść poza służbą podczas prywatnego spotkania. Stosowne postępowanie kontrolne zostało wszczęte po uzyskaniu informacji o możliwości naruszenia przez niego obowiązujących przepisów - podała Śledziona.

 

Miał nadużywać swojej pozycji

 

Postępowanie w tej sprawie prowadzi także szczecińska prokuratura okręgowa, ale - jak poinformowała - nie udziela żadnych informacji ze względu na jego dobro.

 

O sprawie jako pierwszy poinformował portal wp.pl. Z jego informacji wynika, że były już komendant komisariatu uczestniczył w imprezie na terenie Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego.


Według portalu, na imprezie był spożywany alkohol, a były komendant używał niecenzuralnych słów i nadużywał swojej pozycji w stosunku do innych. Miał też "niewłaściwie" zachowywać się w stosunku do podległej funkcjonariuszki.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie