Były zastępca komendanta policji w Mławie jechał pijany. Przy zatrzymaniu znieważył funkcjonariuszy

Polska
Były zastępca komendanta policji w Mławie jechał pijany. Przy zatrzymaniu znieważył funkcjonariuszy
Polsat News

Mężczyzna kierował samochodem osobowym mając około 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie zatrzymania w okolicy Żuromina (Mazowieckie) miał znieważyć funkcjonariuszy policji i naruszyć ich nietykalność cielesną. Postępowanie w tej sprawie prowadzi mławska prokuratura.

Policjanci dostali zgłoszenie od anonimowej osoby, która zauważyła, że kierowca osobowej dacii jadący w kierunku gminy Kuczbork może być pod wpływem alkoholu. Wskazywał na to styl jego jazdy.

 

- Skierowany patrol zatrzymał w okolicy Żuromina 44–letniego kierowcę opisanego pojazdu. Zatrzymany został przewieziony do KPP w Żurominie, gdzie dobrowolnie poddał się badaniu na obecność alkoholu. Wynik badania wskazał 1,42 mg/l co oznacza około 3 promile - powiedział portalowi codziennikmlawski.pl st. asp. Robert Wierciński, oficer prasowy z komendy w Żurominie.

 

Dodał, że w trakcie zatrzymania i prowadzonych czynności doszło do znieważenia funkcjonariuszy policji i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Takie zarzuty zostały już postawione byłemu policjantowi.

 

Postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura w Mławie. Do zatrzymania doszło 31 marca - informuje codziennikmlawski.pl.

 

codziennikmlawski.pl, polsatnews.pl

 

paw/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie