Nowy komendant miejski policji we Wrocławiu. Poprzedni pijany i bez butów leżał na ulicy

Polska
Nowy komendant miejski policji we Wrocławiu. Poprzedni pijany i bez butów leżał na ulicy
Dolnośląska Policja

Mł. insp. Maciej Januszkiewicz został w środę powołany na stanowisko komendanta miejskiego policji we Wrocławiu. Zastąpił odwołanego w styczniu podinsp. Zbigniewa Raczaka. Media ujawniły wtedy, że Raczak, pijany i bez butów, został znaleziony na ulicy. O powołaniu nowego komendanta miejskiego we Wrocławiu poinformował Łukasz Dutkowiak z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Mł. insp. Maciej Januszkiewicz służy w policji od 1991 roku. W 2011 roku objął stanowisko pierwszego zastępcy komendanta miejskiego policji w Legnicy, a w 2017 r. komendanta miejskiego w Wałbrzychu. Jest absolwentem politologii Uniwersytetu w Zielonej Górze i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

Stanowisko komendanta miejskiego we Wrocławiu było nieobsadzone od stycznia tego roku. Wówczas odwołany został podinsp. Zbigniew Raczak. Stracił stanowisko po tym, jak media ujawniły, że został znaleziony na ulicy pijany i bez butów.

 

Po odwołaniu Raczaka ówczesny szef MSWiA Mariusz Błaszczak poinformował, że wobec policjanta toczą się postępowania dyscyplinarne i administracyjne, a szczegóły sprawy zostaną przedstawione po ich zakończeniu.

 

PAP, polsatnews.pl

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie