Wychowawca oskarżony o molestowanie trzech chłopców skazany na 2 lata więzienia

Polska
Wychowawca oskarżony o molestowanie trzech chłopców skazany na 2 lata więzienia
zdj. ilustracyjne/Polsat News

- Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał wyrok pierwszej instancji skazujący na dwa lata więzienia 43-letniego Marcina B. oskarżonego o molestowanie małoletnich wychowanków - poinformował sędzia tego sądu Daniel Kliś.

Do zdarzenia doszło latem ubiegłego roku podczas kolonii dla dzieci w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Jarnołtówku w Górach Opawskich. Mieszkający w województwie dolnośląskim Marcin B., chociaż nie ma wykształcenia pedagogicznego, był tam zatrudniony jako wychowawca.

 

Zdaniem prokuratury, wykorzystując ten fakt, doprowadził do innych czynności seksualnych trzech chłopców w wieku poniżej 15 lat.

 

Zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych

 

- Fakt wykorzystania małoletnich zgłosiła w swoim miejscu zamieszkania mama jednego z poszkodowanych dzieci. Po tym sygnale przeprowadzono rozmowy z kilkunastoma uczestnikami kolonii - mówił w ubiegłym roku szef prudnickiej prokuratury Klaudiusz Juchniewicz.

 

Sąd Rejonowy w Nysie skazał Mariusza B. na dwa lata więzienia. Sprawa trafiła do apelacji. Proces był prowadzony z całkowitym wyłączeniem jawności. Sąd Okręgowy w Opolu utrzymał wyrok. Dodatkowo Marcin B. dostał zakaz wykonywania czynności związanych z procesem wychowawczym dzieci oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na mniej niż 30 metrów. Wyrok jest prawomocny. 

 

PAP

mta/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie