Kierownik letniej kolonii z zarzutem molestowania dzieci

Polska
Kierownik letniej kolonii z zarzutem molestowania dzieci
pixabay.com/zdj. ilustracyjne

Sąd Rejonowy w Prudniku (woj. opolskie) aresztował Marcina B., który jest podejrzany o seksualne wykorzystywanie uczestników letniej kolonii w Jarnołtówku.

Według ustaleń śledztwa, do zdarzenia miało dojść latem tego roku podczas kolonii dla dzieci w Jarnołtówku. 43-letni Marcin B. był kierownikiem turnusu. Zdaniem prokuratury, dopuścił się zabronionych czynów seksualnych wobec co najmniej trzech uczestników wypoczynku, którzy mają mniej niż 15 lat.

 

- Fakt wykorzystania małoletnich zgłosiła w swoim miejscu zamieszkania mama jednego z poszkodowanych dzieci. Po tym sygnale przeprowadzono rozmowy z kilkunastoma uczestnikami kolonii. Na tej podstawie Marcinowi B. przedstawiono trzy zarzuty doprowadzenia małoletnich do poddania się innym czynnościom seksualnym - powiedział szef prudnickiej prokuratury Klaudiusz Juchniewicz.

 

Obecnie prokuratura czeka na opinie biegłych pedagogów, psychiatrów i seksuologa. Aresztowany nie przyznaje się do winy. Za zarzucane Marcinowi B. czyny grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

 

PAP

nro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie