Nauczyciel nauczania początkowego z zarzutem molestowania uczennic. Miał napastować w czasie lekcji

Polska
Nauczyciel nauczania początkowego z zarzutem molestowania uczennic. Miał napastować w czasie lekcji
Polsat News/zdj.ilustracyjne

Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim oskarżyła nauczyciela jednej ze szkół podstawowych w województwie lubuskim o molestowanie seksualne dziewczynek z najmłodszych klas. Dzieci o dziwnym zachowaniu pedagoga informowały rodziców. Mężczyźnie grozi nawet 12 lat więzienia - poinformowała w czwartek Prokuratura Krajowa.

- Nauczycielowi zarzucono popełnienie przestępstwa wielokrotnego doprowadzania małoletnich uczennic klas od O do III, do tzw. innych czynności seksualnych, których dopuścił się wykorzystując naiwność i zaufanie małoletnich do oskarżonego, jako wychowawcy - poinformowała w czwartek Prokuratura Krajowa.

 

Nauczyciel napastował na lekcjach i przerwach

 

Jak ustalono w toku śledztwa, do zdarzeń miało dochodzić w czasie trwania lekcji, jak również w czasie przerw, kiedy dzieci pozostawały w klasie pod opieką oskarżonego oraz na zajęciach pozalekcyjnych, które mężczyzna prowadził w III klasie szkoły podstawowej.

 

- Małoletnie pokrzywdzone zostały przesłuchane z udziałem psychologa. Dziewczynki potwierdziły w swoich zeznaniach okoliczności, które wcześniej relacjonowały swoim matkom. Jak wynika z opinii psychologa uczestniczącego w przesłuchaniu małoletnich, ich zeznania są w pełni wiarygodne, a dzieci nie wykazują skłonności do konfabulacji - podała prokuratura.

 

Zdaniem biegłego, oskarżony miał wykorzystać niedojrzałość pokrzywdzonych, ich wiek oraz zaufanie.

 

Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu przestępstw.

 

Prokuratura: niewiarygodna linia obrony

 

- Analizując zgromadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator uznał, iż linia obrony oskarżonego zaprezentowana w składanych przez niego wyjaśnieniach jest niewiarygodna, w szczególności w zestawieniu z materiałem dowodowym zgromadzonym w toku prowadzonego śledztwa - poinformowano.

 

Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim skierowała akt oskarżenia do sądu.

 

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował także wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

 

Grozi mu kara 12 lat więzienia.

 

PAP

nro/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie