Nastolatki znęcały się nad rówieśniczką. Film zamieściły w sieci. Sprawą zajęła się policja

Polska

Na nagraniu, które trafiło do sieci, widać grupę dziewcząt znęcających się nad klęczącą rówieśniczką. Nastolatka jest wyzywana, prawdopodobnie przypalana papierosami oraz drapana paznokciami po szyi. Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Siedlcach (woj. mazowieckie). Nastolatki miały przyznać się do winy, a zarzuty mogą usłyszeć także ich rodzice.

Policja ustaliła już personalia osób widocznych na nagraniu. To nieletni w wieku od 11 do 16 lat. Obecnie trwają czynności procesowe z ich udziałem. Osoby występujące w sprawie są przesłuchiwane. Zabezpieczony został materiał dowodowy w postaci zdjęć i filmu.

 

Policja zwróciła się z apelem do użytkowników sieci o nierozpowszechnianie filmiku ze względu na dobro osoby pokrzywdzonej i jej rodziny.

 

Nagranie w sieci znalazł jeden z internautów. Film trwa minutę. Nastolatki dręczą jedną z dziewczyn, która klęczy między nimi. Padają wyzwiska, a jedna z osób kieruje w stronę klęczącej zapalonego papierosa. Widać też jak ktoś drapie paznokciami kark dziewczyny. 

 

RDC: zarzuty mogą usłyszeć także rodzice

 

Według informacji radia RDC, nastolatki przyznały się do winy. Prawdopodobnie jeszcze w czwartek usłyszą zarzuty, a ich zachowaniem zajmie się sąd rodzinny.

 

Rozgłośnia twierdzi, że zarzuty mogą usłyszeć także rodzice - za kierowanie gróźb karalnych pod adresem osób rozpowszechniających wideo na portalach społecznościowych.

 

Głos Wojewódzki, RDC, polsatnews.pl

paw/grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie