Nadzór kuratora i prace społeczne. To kara dla nastolatek, które znęcały się nad jeżem

Polska
Nadzór kuratora i prace społeczne. To kara dla nastolatek, które znęcały się nad jeżem
Polsat News

Prace społeczne na rzecz organizacji zajmującej się ochroną zwierząt, nadzór kuratora oraz nakaz uczestnictwa w terapii psychologicznej to kara jaką wymierzył sąd w Środzie Śląskiej (Dolnośląskie) dwóm gimnazjalistkom, które znęcały się nad jeżem. Orzeczenie w tej sprawie zapadło w środę przed sądem rodzinnym. Posiedzenie sądu było niejawne.

Jak powiedział rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu sędzia Marek Poteralski, sąd orzekł wobec dwóch nastolatek obowiązek wykonania prac społecznych na rzecz Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt Ekostraży przez trzy miesiące, po 15 godzin miesięcznie.

 

Decyzją sądu gimnazjalistki mają zostać również objęte nadzorem kuratora sądowego. - Sąd zobowiązał je także do uczestniczenia w treningu zastępowania agresji, umiejętności społecznych i empatii, a także do podjęcia terapii psychologicznej - powiedział sędzia Poteralski.

 

Sprawa znęcania się nad zwierzęciem wyszła na jaw po tym, jak w internecie pojawił się film, na którym widać jak jeż płonie. Na filmie było słychać śmiech i komentarz jednej z nastolatek.

 

Orzeczenie sądu nie jest prawomocne.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie