"Wolę ją z pięści uderzyć" - nastolatki pastwiły się nad koleżanką w centrum Lubina

Polska

Do sieci trafił filmik, na którym widać skandaliczne zachowanie grupy gimnazjalistów z Lubina. Cztery dziewczynki pastwią się nad 15-letnią koleżanką, którą zmuszają do wybrania sobie kary. "Z liścia czy na kolana? Ja wolę ją z pięści uderzyć! Masz minutę! Ode mnie, od niej - masz trzy razy z liścia!" - słychać na nagraniu. Sprawą zajęli się już policjanci z Lubina i sąd rodzinny.

Prowodyrką była 14-letnia Oktawia z gimnazjum nr 1 w Lubinie. To ta uczennica zmusza swoją ofiarę do wybrania kary - albo miała dostać "z liścia" od każdego albo publicznie - na placu przed galerią handlową w centrum miasta - paść na kolana i przepraszać.

 

Zajście zostało nagrane komórką i wrzucone do sieci. Filmik udostępnił brat ofiary. Nagranie zobaczyli lubińscy policjanci, którzy dotarli do poszkodowanej 15-latki.

 

Sprawa trafiła do sądu rodzinnego

 

- Policjant z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy na jednym z portali społecznościowych znalazł film, na którym widać, że mogło dojść do popełnienia przestępstwa - powiedział asp. sztab. Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji.
 
Dodał, że natychmiast podjęto czynności sprawdzające w tej sprawie, a cały zgromadzony materiał dowodowy został już przekazany do sądu rodzinnego.
 
 
Wiesław Bartoszewicz, dyrektor  szkoły, do której chodzą uczennice, powiedział, że o sprawie dowiedział się z mediów.
 
- Z pewnym zażenowaniem ogląda się takie rzeczy. To jest próba takiego samosądu, nie wnikamy w to, czy zasadne było takie reagowanie, czy próba przeprosin podyktowana była jakimś wcześniejszym zajściem - stwierdził.
 
Będzie powtarzać klasę

 

Przyznał, że  wobec dziewczynki, która na filmie jest najbardziej agresywna szkoła nie może wiele zrobić.

 

- Zgodnie z regulaminem ma ocenę naganną z zachowania. Będzie musiała powtórzyć siódmą klasę, bo gimnazjum już nie ma. Konsekwencje prawne wobec niej będzie już wyciągał sąd rodzinny - powiedział dyrektor.

 

 

 

Kolejny przypadek agresji

 

To kolejny ujawniony przypadek agresji wśród nastolatków. W połowie maja opinię publiczną zbulwersowało zachowanie uczennic z gimnazjum w Gdańsku. Przed szkołą doszło tam do brutalnego pobicia dziewczyny.

 

Cztery gimnazjalistki kopały po ją całym ciele, wyzywały, szarpały i groziły. Zajście zostało nagrane, a film upubliczniony w sieci. W tle słuchać było dopingowanie napastniczek. Sytuacji przyglądało się kilkadziesiąt osób, ale nikt nie zareagował.

 

gazetawrocławska.pl, polsatnews.pl

paw/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie